Kiskorú lányt kényszeríttettek prostitúcióra Győrben

Farkas Bazsi 2021-05-25 07:44:32
Aztán az elkövetőknek az az ötlete támadt, hogy megzsarolják a lány egyik alkalmi partnerét.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség zsarolás és minősített emberkereskedelem miatt emelt vádat három elkövetővel szemben. További három személlyel szemben zsarolás a vád. 

A vádirati tényállás szerint az emberkereskedelmet megvalósító elkövetők, két nő és egy férfi egy mélyszegénységben élő kiskorú lányt azzal az ígérettel tévesztettek meg, hogy utazzon győri otthonukba, ott pihenhet, kikapcsolódhat. A lány Győrbe érkezve beleegyezett abba, hogy róla fehérneműs fotókat készítsenek viccből, de arról nem tudott, hogy azokat feltöltötték egy prostituáltakat hirdető oldalra. Mikor ezzel szembesült, akkor arra kényszerítették, hogy férfiakat szexuális céllal fogadjon, az ezért járó, 2 nap alatt keresett összesen 135.000 forintot pedig elvették tőle. 

Miután a sértett hazautazott, az egyik nő ötlete alapján a kiskorú sértettel utoljára kapcsolatot létesítő férfi tudomására hozták, hogy akivel érintkezett, kiskorú, és ezért feljelentik, ha nem fizet 600.000 forintot. Az összeg kifizetése után a nő – további három férfi társát bevonva – újabb 1.200.000 forintot követelt a férfitól, ugyanazon fenyegetést alkalmazva. Az újabb fizetés helyett azonban az elkövetők rendőri elfogása valósult meg.

A minősített emberkereskedelmet is megvalósító elkövetőkkel szemben tizenöt év, a zsarolással vádolt férfiakkal szemben öt év a büntetési tétel felső határa.

Az ügyben a nyomozást a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság folytatta le, az érdemi döntést pedig várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.