Felmentette a bíróság a becsületsértés miatt feljelentett korábbi csepregi alpolgármestert

Farkas Bazsi 2021-05-25 14:15:00
Dénes Józsefet a polgármester és a jegyző vitte bíróság elé.

Tavaly decemberben írtunk róla, hogy rágalmazás miatt jelentette fel Dénes József csepregi képviselőt a város polgármestere és jegyzője. 

Horváth Zoltán polgármester, az Ugytudjuk.hu-nak akkor azt mondta, hogy szerinte Dénes folyamatosan valótlanságokat állít róla blogján és a Facebook-oldalán is. 

- Politikusként kénytelen vagyok eltűrni a kritikát, azt azonban nem, hogy folyamatosan bűncselekményekkel vádoljanak, amiket természetesen el sem követtem. Ha valamit sokszor mondanak el, annak hiába nincsen valóságalapja, az emberek előbb-utóbb elhiszik. Dénes közel 30 ilyen állítást tett velem szemben, ezt ma mind fel is soroltam a bírónőnek - mondta a polgármester. 

- Többek között azt nehezményezi a polgármester, hogy én hazudógépnek, korrupt tolvajnak és báb polgármesternek neveztem. A bíróságon elmondta, hogy ezek közül csakis a báb polgármestert mondtam és ezt tartom is - kezdte így decemberben Dénes József, az Ugytudjuknak. Amúgy ez az én véleményem, aminek kinyilvánítására az Alaptörvény jogot biztosít, ez ugyanis a véleménynyilvánítás szabadsága. Mindezt azért gondolom, mert a polgármester szerintem a jegyző bábja, annak a jegyzőé, aki teljhatalommal irányítja Csepreget. És, aki lehetetlenné teszi, hogy mint képviselő áttekintsem, hogy mire ment el az a 2 milliárd forint, amit a város fejlesztésre kapott. A mai napig nem tudjuk, hogy mi került 100 millió forintba a Malom kert rendbe tételén, vagy miért került 153 millió forintba egy olyan kerékpárút, amin híd sincsen. 

A decemberi békéltetés után, ma már tárgyalással folytatódott az eljárás. A bíróság a két feljelentés tárgyalását összevonta, majd felmentés történt az ügyben.

A Kőszegi Járásbíróság felmentette a vádlottat az ellene 2 rendbeli folytatólagosan elkövetett becsületsértés vétsége miatt emelt vád alól - írta az Ugytudjuk.hu-nak eljutatott közleményben a bíróság.

A feljelentés szerint a polgármester sértett magánindítványt terjesztett elő a sérelmére elkövetett rágalmazás vétsége miatt a korábbi alpolgármester -jelenleg a képviselő-testület tagja- ellen. A feljelentés szerint 2020. július 9-től több alkalommal, 2020. július 29-ig egy internetes oldalon és facebook profillal a becsület csorbítására alkalmas tények, tényre közvetlenül utaló kifejezések kerültek publikálásra. A sértett csatolta a hivatkozott, sérelmezett írásokat és kérte az elkövető felelősségre vonását.

Továbbá a jegyző is magánindítványt terjesztett elő a sérelmére elkövetett rágalmazás vétsége miatt a vádlott ellen. A feljelentés szerint 2020. július 11-től több alkalommal egy internetes oldalon a becsület csorbítására alkalmas tények, tényre közvetlenül utaló kifejezések kerültek publikálásra 2020. július 25-ig. A sértett csatolta a hivatkozott, sérelmezett írásokat és kérte az elkövető felelősségre vonását.

A vádlott nem vitatta, hogy az internetes bejegyzéseket ő írta és tette közzé. A Kőszegi Járásbíróság szerint a vádlott véleményét, értékítéletét képezik a közügyek gyakorlását érintően általános formában, konkrét tények állítása nélküli negatív értékelések, ekként becsületsértés megállapítására lehet alkalmas. A hivatkozott írások mint közhatalmat gyakorló személyeknek ezen tevékenységével összefüggésben kerültek megfogalmazásra;

a vádlott a sértettek közszereplői minőségével, a közügyeket érintően írta a sérelmezett kifejezéseket.

A közhatalmat gyakorló hivatalos személy az ezen tevékenységével összefüggésben elhangzott kritikákkal, bírálatokkal szemben az átlagosnál magasabb tűrési küszöböt kell, hogy elviseljen. Vagyis a vádlott az Alaptörvény IX. cikkének (1) bekezdésében írt véleménynyilvánítás szabadságával élt, a szabad véleménynyilvánítási jogát gyakorolta még akkor is, ha a bejegyzésekben a magánvádlók közéleti tevékenységét negatívan értékelte.

Ezért mentette fel a bíróság bűncselekmény hiányában a vádlottat az ellene emelt vád alól.

Az ítélet nem jogerős, azt a vádlott tudomásul vette, míg a magánvádló a jogorvoslati nyilatkozat bejelentésére három munkanapot tartott fenn.

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.