Szombathelyen automatikusan meghosszabbítják az ingyenes parkolás bevezetése előtt vásárolt bérletek érvényességét

Vágvölgyi Bálint 2021-05-21 09:56:00
Május 25-től ismét fizetős lesz a parkolás.

Azt már tegnap óta tudjuk, hogy a jövő keddtől, azaz május 25-től megszűnik az ingyenes parkolás. A SZOVA, most közleményében azt írja, hogy a 479/2020. (XI. 3.) számú Kormányrendelet hatályba lépését megelőzően megvásárolt övezeti parkolóbérletek érvényessége ideje a díjmentes időszak megszűnte utáni időponttól a díjmentes időtartam hosszával automatikusan meghosszabbításra kerül.

A könnyebb érthetőség miatt két példán keresztül mutatják be a dolgot:

  • Ha valaki 2020. januárjában vásárolt 2020.12.31-ig szóló övezeti bérletet, az automatikusan meghosszabbításra kerül az ingyenesség időtartamával (5 hónap) a díjmentes időszak megszűnte utáni időponttól, így 2021.10.31-ig lesz érvényes.
  • Ha valaki 2020. november hónapra volt érvényes bérlete, azt 2021.06.30-ig használhatja.

A 2020-ban megvásárolt helyben lakók kedvezményes éves bérletjegyének érvényessége is meghosszabbodik, azok 2022.01.31-ig érvényesek maradnak.

A Parkolási csoport ügyfélszolgálati irodája  május 25-től a megszokott rend szerint tart nyitva. A SZOVA munkatársai a személyes ügyfélfogadás mellett továbbra is az ügyfelek rendelkezésére állnak a megszokott elérhetőségeken e-mailben és telefonon egyaránt. Ha nem feltétlenül szükséges a személyes találkozás, a cég az előbb felsorolt módokat javasolja a közeljövőben is ügyintézésre.

Személyes ügyintézés esetén az ügyfélszolgálati irodában az alábbi szabályok betartását kérik:

  • Az ügyfélszolgálati irodában egy időben maximum két fő ügyfél tartózkodhat!
  • Kötelező a maszk viselése, vagy a száj és az orr eltakarása!
  • Belépés után a kézfertőtlenítés kötelező! Ehhez igénybe lehet venni az ügyféltérben kihelyezett alkoholos kézfertőtlenítő készüléket.
  • Kerüljék a fizikai kontaktust (kézfogás, stb.)!

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.