„Elcserélte” kerékpárját egy győri férfi egy jobbra

Farkas Bazsi 2021-05-19 09:31:58
7 és fél évet kaphat érte.

A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint a 42 éves terhelt Győrben 2019 májusában az esti órákban egy nyilvános kerékpártárolóhoz tekert kerékpárjával, majd pár perc után egy 200 ezer forint értékű kerékpárról letörte a zárat és azzal távozott.

Ezt megelőzően a vádlott 2018 novemberében egy személyautót tört fel, amiből 140 ezer forint értékben telefonokat, fedélzeti kamerát lopott el.

Régi kerékpárját kicserélte egy drágábbra a nyilvános biciklitárolóban

Az elkövető úgy lopott el egy drága kerékpárt, hogy a régi biciklijét a nyilvános biciklitárolóban hagyta és helyette egy sokkal drágábbal távozott. A térfig...

2019 májusában a vádlott nem csak kerékpárt, hanem autót is lopott. A terhelt ismeretlen módon megszerezte egy 1 millió 200 ezer forint értékű személygépkocsi kulcsait, elvitte a járművet, amit megkísérelt eladni Szlovákiában. A járművet végül a szlovák rendőrség tagjai szereztek vissza így ebben az esetben az okozott kár megtérült.

2019 novemberében az elkövető egy 35 ezer forint értékű, lezárt kerékpárt lopott el szintén Győrből, azonban a kár végül ebben az esetben is megtérült a bicikli visszaszerzésével.

Szintén 2019 novemberében a vádlott egy áruházlánc öt győri áruházából is lopott legalább 75 ezer forint értékben élelmiszert.

A büntetett előéletű férfi ellen az ügyészség több rendbeli minősített lopás miatt emelt vádat, vele szemben - a halmazati szabályokra figyelemmel – hét és fél évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.

A nyomozás során a Győri Rendőrkapitányság rendőrei jártak el, az érdemi döntést pedig várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.