Csaknem 300 millió forintból teszik rendbe a mosonmagyaróvári vár sétányát

Bazsó Bálint 2021-05-17 19:24:58
Felújítják a mosonmagyaróvári vár környezetét és egy sétányt is kialakítanak a vár körül.

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent hirdetmény szerint a kiemelt műemléki védelem alatt álló területen - régészeti felügyelet mellett - a Vár és a Várpince közötti területet újítják fel, ahol egy új séstányt is kialakítanak. 

A kivitelezés során a sétány pihenőhelyei a Várban működő intézménynek nyújt teret kültéri kiállítások, múzeumpedagógiai foglalkozások és egyéb rendezvények lebonyolításához.

Fotó: Várak.hu

A sétány Várpince felőli oldalán tervezett pihenőrészeknél ülőtámfalakat alakítanak ki, az ezekhez csatlakozó, illetve a Vár körüli árok rézsűje is rendezésre kerül. A pihenőrészeken állandó, egyedi kiállítási pavilonokat kerülnek létesítésre, amelyek oldalfalain különböző kiállítási anyagok rögzíthetők. 

A munkát a debreceni Parkertech Park-, és Kertépítő Kft. végezheti el, 292 millió 791 ezer forint értékben.

Fotó:: Várak.hu/Orosz Dániel

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.