2,5 millió forintos adománnyal támogatja a Schaeffler Savaria Kft. a beteg gyermekek ellátását

ugytudjuk.hu 2021-05-17 16:05:03
Az adományozott összegből a Markusovszky kórház eszközparkja bővült egy elektromos gyermek intenzív ággyal.

2,5 millió forint értékű támogatást nyújtott a Schaeffler Savaria Kft. az Alpokalja a Daganatos Gyermekekért Közhasznú Alapítvány részére. A szervezet a támogatásnak köszönhetően egy modern elektromos gyermek intenzív ágyat vásárolhatott, mely a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztályán kapott helyet.

„Az Alapítvány rendkívül nemes, közösséget támogató céljaihoz a Schaeffler Savaria Kft. is szeretne hozzájárulni. Jó partnerként segíteni szeretnénk a régióban működő szervezetek működését, különösen a koronavírus-járvány idején. Reméljük, a korszerű eszköz hasznos szerepet tölt majd be a Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztály mindennapjaiban” – mondta Szigeti Tibor, a Schaeffler Savaria Kft. ügyvezetője.

Közösségi értékek

„Az ágy kialakítása nagyban növeli a betegek kényelmét, ugyanakkor támogatja az egészségügyi szakdolgozók munkáját is. A modern technológiának köszönhetően az eszköz emelhető, süllyeszthető, valamint előre és hátra is dönthető, így a gyermekeket a különböző beavatkozások során a megfelelő pozícióba helyezhetjük” – mondta el Dr. Csákváry Violetta osztályvezető főorvos. 

Az Alpokalja a Daganatos Gyermekekért Közhasznú Alapítvány céljai között szerepel, hogy javítsák a betegellátás körülményeit, fejlesszék az egészségügyi ellátás minőségét a régióban. Egyik fő törekvésük, hogy hozzájáruljanak a helyi Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztály működéséhez, modern berendezésekkel, diagnosztikus és terápiás eszközökkel bővítsék a rendelkezésre álló műszerparkot. Emellett nagy hangsúlyt fektetnek a beteg gyermekek oktatására, valamint aktívan részt vesznek a tudományos életben is.

Schaeffler, mint elkötelezett támogató

Vas megye legnagyobb munkáltatójaként a Schaeffler Savaria Kft. kiemelten fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást és a hosszú távú partneri kapcsolatok kialakítását, valamint a környékbeli szervezetek munkájának támogatását. Tavaly a vállalat összesen több mint 15 millió forintot adományozott megyei szervezetek részére.

Egy évvel korábban az Alpokalja a Daganatos Gyermekekért Közhasznú Alapítvány a vállalat 300.000 forint értékű támogatásával vásárolhatott egy falra rögzíthető televíziókészüléket. Az eszközt a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztályának referáló helyiségében használják a betegek radiológiai leleteinek megtekintésére, illetve tudományos beszámolók és előadások megtartására. 

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.