A járvány kezdete óta felére esett vissza az utasok száma a győri buszokon

Pintér Bence 2021-05-12 06:27:00
A környezetet az autózásnál jobban kímélő tömegközlekedési alternatívák megszenvedték a koronavírus kitörését.

A közlekedési cégek adatai alapján pontos számokat közölt a Kisalföld arról, hogy hogyan alakult a tömegközlekedés kihasználtsága Győr-Moson-Sopron megyében a járvány időszaka alatt. Mint kiderült:

komolyan visszaesett a helyi, helyközi buszok, illetve a vonatok kihasználtsága.

„Győr-Moson-Sopron megye helyközi közlekedésében a koronavírus első hullámában az utasforgalom csaknem 75 százalékkal csökkent. Tavaly szeptemberre a csökkenés 25 százalékkal mérséklődött, majd 2021 márciusára a szállított utasok száma 50 százalékkal esett vissza a járvány előtti időszakhoz képest. Az idei első negyedéves adatokat összehasonlítva, 2018-hoz viszonyítva 47 százalékkal, a tavalyi évhez képest pedig 36 százalékkal kevesebb utas vette igénybe a szolgáltatásunkat a megyében” – közölte a Kisalföld kérdésére a Volánbusz kommunikációs szolgálata.

A lap szerint a járvány kezdete óta Sopron helyi közlekedésében 20, Győrben 47, Mosonmagyaróváron 52 százalékkal esett vissza az utasszám.

Úgy, hogy sem a helyközi, sem az említett megyei városok helyi közlekedésében nem emeltek jegyárat a pandémia idején.

A GYSEV szóvivője a Kisalföldnek elmondta: a 2019-es évhez viszonyítva a Sopron–Győr és a Sopron–Szombathely szakaszon mintegy 30 százalékos visszaesést tapasztaltak. A MÁV pedig azt közölte: a 2020-as adatok az 1-es vonal (Budapest-Hegyeshalom) tekintetében 36 százalékos, a győri állomások esetében 34 százalékos csökkenést mutatnak a három évvel ezelőtti utasforgalomhoz képest.

Szólj hozzá!

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.