Pollreisz: Miért testőrökkel ment Dézsi a Kossuth utcába?

Pintér Bence 2021-05-07 10:11:52
A szocialista képviselő is elátogatott oda ahová a polgármester, de testőrök nélkül.

Múlt héten Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) és Fekete Dávid (Fidesz) képviselő bejárta az utóbbi körzetét, a fura alakú kettest, amelyben az egyetem környéke, a Káptalandomb és a Szent István út környéke mellett Újváros is helyett kapott.

A Kossuth utcai, rossz állapotú önkormányzati lakásokba a polgármester és a képviselő a képek tanúsága szerint a Városrendészet két tagjának társaságában sétált be.

Pollreisz: Mitől fél a polgármester?

„Mitől fél? A saját választóitól? A Kossuth utcán nyomorult helyzetben élőkhöz miért testőrökkel ment? Ahogy a képen is látszik én biztonsági őrök nélkül is oda mertem menni” – írta erre reagálva Pollreisz Balázs szocialista képviselő Facebookon, amihez képet is csatolt:

 

A képhez írt posztban azt írja: beszélgetett az itt lakókkal, akiknek rosszul esett, hogy a polgármester testőrökkel érkezett, megalázva érezték magukat.

„Nem kell tőlük félni! Ők nem bűnözők, csak szegények! Azt is elmondták, hogy rendszeresen beadják a lakáscsere igényüket az önkormányzathoz, mivel ők sem akarnak ilyen, akár életveszélyes körülmények között élni. Csak az önkormányzattól nem kapnak segítséget!” – írta Pollreisz.

Szerinte ha polgármester segíteni akar rajtuk, akkor most minden felhatalmazása és lehetőse meg van ahhoz, hogy egy személyben, az önkormányzat nevében megtegye. „Hajrá! A szegény embereket nem kriminalizálni kell, hanem segíteni rajtuk! Vagy talán attól félt, hogy a kirúgott alpolgármester hátbatámadja…” – zárta a posztját a képviselő.

Szólj hozzá!

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.