Maruzsa Zoltán: No vakcina, no party

Székely Zoárd 2021-05-07 12:59:35
Ezt üzente a 16-18 éveseknek az államtitkár.

„Ne feledjétek: no vakcina, no party!”

– üzente a 16-18 éves diákoknak Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár az operatív törzs pénteki tájékoztatóján.

Arra hívta fel a diákok figyelmét, hogy ma éjfélig tudnak regisztrálni a Pfizer vakcinájára, és csak érvényes regisztrációval tudnak majd időpontot foglalni a jövő héten kezdődő oltásukhoz.

Hangsúlyozta, hogy az oltással lehet védettségi igazolványt szerezni, ami többletjogokat biztosíthat, felmentve bizonyos korlátozások alól.

„Az oltás a védettség és a szabadság miatt is nagyon fontos"

– tette hozzá az államtitkár.

A 18 éven aluliak esetében az érvényes regisztráció esetén az oltás időpontjára szülői hozzájárulási nyilatkozatot is kell vinniük.

Az általános iskolákban megengedik a tanulmányi kirándulásokat, de csak egynapos vagy többször egynapos kirándulást tesznek lehetővé, vagyis ottalvós kirándulás nem lehet. 

A nyári táborokról a következő hetekben fognak dönteni.

„Május 25. után meg lehet majd szervezni a ballagási ünnepségeket és tanévzárókat, a pontos szabály hamarosan megjelenik"

– ígérte Maruzsa.

Elmondása alapján ezen a héten az óvodákban átlagosan 75 százalékos a jelenlét, az alsó tagozatos általános iskolásoknak pedig átlagosan a 86 százaléka ment be az iskolába. Kiemelte, hogy jövő hétfőtől visszaáll a jelenléti oktatás a felső tagozaton és a középiskolákban is. A felsőoktatásban pedig a rektor döntheti el, milyen módon folyjon az oktatás.

Hétfőtől nincs home office és végre a gyerektől is megszabadulunk

Csütörtök éjjel megjelent az a kormányrendelet, amely részletezi a május 10-én életbe lévő változtatásokat. Az egyik legfontosabb ezek közül, hogy hétfőtől, a nyitás következő lépcsőfokaként kinyitnak az általános iskolák felső tagozatai és a középiskolák is. Ezzel összefüggésben "az óvodások és iskolások esetében lehetővé válik a sportlétesítmények, az uszodák, az edzőtermek és a jégpályák szervezett keretek között (testnevelés óra, sportszakkör, iskolai sportkör vagy sportoktatás) történő látogatása."

„Az oltások felvétele manapság alapvető, kruciális kérdés”

– ezt már Müller Cecília közölte a tájékoztatón, majd felhívta a figyelmet arra, hogy azok a 16-18 évesek, akik péntek éjfélig nem regisztrálnak az oltásra, azok később nem fognak tudni időpontot foglalni maguknak.

„A járványügyi adatok biztatóak, országosan enyhe csökkenő tendenciát mutat a szennyvízben mért víruskoncentráció"

– tette hozzá az országos tisztifőorvos.

Budapest agglomerációjában azonban több helyen mozgás figyelhető meg: enyhe emelkedés, aztán stagnálás vagy enyhe csökkenés.

Mától szombatig a kórházi oltópontokon az áprilisban beoltott tanárokat oltják a második dózissal.

Müller is megemlítette, hogy május 10-től az óvodások és iskolások testnevelésóráit és szakköreit megtarthatják sportlétesítményben, uszodában, edzőteremben, vagy akár jégpályán is.

Május 13-ától visszahozzák az egészségügybe a korábban elnapolt elektív, előre tervezett műtéteket, rehabilitációs ellátásokat, előre egyeztetett időpontokban. Akinek ehhez nincs védettségi igazolványa, a műtét előtt két nappal PCR-tesztre kell mennie, a műtét napján pedig gyorstesztre.

Szólj hozzá!

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott.