Meglepő tény: Nem hétvégén romlik el az idő, hanem holnap

Bazsó Bálint 2021-05-04 20:31:46
A teljes Dunántúlra figyelmeztetést adtak ki.

Markáns hidegfront érkezik és sokfelé viharos szél, néhol zivatarveszély miatt is figyelmeztetéseket adott ki szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Veszélyjelzésük szerint viharos szél miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Zivatarveszély miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést.

A meteorológiai szolgálat azt írta: szerdán a déli órákra a Dunántúlon helyenként viharossá válik a szél. Délután hidegfront érkezik, amely az esti órákban északnyugatról délkelet felé haladva gyorsan átvonul az országon. Sokfelé várhatók 60-75 kilométer/órás, kiemelten a Dunántúl északi részén, illetve este a középső országrészben egy-egy helyen 80-85 kilométer/óra körüli lökések, amelyekhez porvihar is társulhat. A fronthoz társuló záporos csapadékzónában főként a Dunántúlon és az északi határvidéken néhol zivatar is valószínű.

Csütörtökre virradóra a front mögött csillapodik a szél, megszűnik a csapadék - tették hozzá.

Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet általában 7 és 12 Celsius-fok között alakul, de a szélcsendesebb helyeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 18 és 25 fok között valószínű.

Csütörtök hajnalban 3-10 fok várható, délutánra pedig 13 és 19 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Szólj hozzá!

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.