600 millió forint EU-s támogatásból újítják fel Körmend belvárosát

Fehér Buda 2021-05-03 12:14:00
Zöldfelületeket újítanak meg, és kialakítanak egy többcélúan használható épületet is.

Körmend Város Önkormányzata  600 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a "Zöld város kialakítása” című felhívás keretén belül, jelentették be a város honlapján.

A város központjának rehabilitációjakor a zöldfelületek újítják majd meg, emellett egy olyan többcélúan használható épületet is kialakítanak, amely a közelben lévő iskola művészeti képzéséhez kapcsolódóan művészeti együttesek, szakkörök, egyesületek otthonává válna.

Az épületben olyan kisebb eseményeket, előadásokat, bemutatkozásokat tartanának, amik kisebb előadótermet igényelnek

A tervezett építési munka a főépület jelenlegi alapadatait megváltoztatja, a meglévő kapacitások növelése érdekében. Az épület bővítéséhez kapcsolódóan az előtte található közpark területét is megújítják, és kialakítanak egy büfét is, melynek fogyasztói tere közös lesz az épület előcsarnokával, de kapcsolódni fog hozzá egy külső terasz, ami a belépő előtérről önállóan is megközelíthető. A büfé gazdasági kiszolgálása a főbejárattól elkülönülő, fedett-nyitott gazdasági udvaron keresztül lesz lehetséges. Tervezett fogyasztói létszám maximum 30 fő, a működési idő pedig a közösségi ház működésével azonos, működési szerződésben külön szabályozva, az épület látogatási idejéhez igazodva, valamint alkalomszerűen a rendezvények alatti időben.

Fotó: Körmend Facebook-oldala

A projekt során a kijelölt akcióterületen található zöldfelületek, valamint a hozzájuk kapcsolódó infrastruktúrák is megújulnak, illetve egy új szolgáltató házat is kialakítanak, melynek eredményeként a városi környezet megújításán túl Körmend gazdaság fejlődését, a foglalkoztatás bővülését is eredményezheti.

A fejlesztés hozzájárul a városi zöld környezet megteremtéséhez, ezek gazdaságos fenntartásához, melyek eredményeként a terület alkalmassá válik arra, hogy a családok és a fiatalok a szabadidejüket hasznosan töltsék el.

A tervezett fejlesztés hatására javul a település általános környezeti állapota. A beruházás során környezetbarát és energiatakarékos technológiák is alkalmazásra kerülnek (pl.: napelemes rendszer, ledes közvilágítás), így környezet- és természetvédő módon biztosítják a megépített infrastruktúra és a település működését, elősegítve ezzel a fenntartható fejlődést is.

A projekt várhatóan jövő november végére készül el.

Szólj hozzá!

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.