Az Egyesült Államokban már nem kell maszkot viselnie a szabadban azoknak, akik mindkét oltásukat megkapták

Fehér Buda 2021-04-29 06:34:24
Joe Biden szerint július negyedikére legyőzik a vírust.

Új szabályokat jelentett be az amerikai járványügy kedden, miszerint azoknak az amerikaiaknak, akik már mindkét oltásukat megkapták, nem kell a szabadban maszkot viselniük. Ez persze nem azt jelenti, hogy az országban teljesen el lehet hagyni a maszkot, és a beoltottak is csak akkor vehetik le a védelmi eszközt, ha nem csoportban vannak odakint.

A járványügy a hivatalos közleményében azt mondja, hogy a szabályok lazításától azt is remélik, hogy a vakcinában kételkedők belássák, nem kell félni az oltástól. Az amerikai hatóságok viszont továbbra is azt kérik az emberektől, hogy legyenek tekintettel arra, hogy akkor is tovább adhatják a vírust, ha be vannak oltva, ezért csak biztonságos körülmények között ajánlják, hogy levegyék a maszkot, írja a Metro.

 

Az amerikai hatóságok egy listát is elkészítettek arról, hogy mikor érdemes az amerikaiak számára az arcukon tartaniuk a maszkot, a lista szerint az a legbiztonságosabb, amikor odakint, kis csoportokban találkoznak egymással az emberek. A legveszélyesebb tevékenység viszont az amerikai járványügy szerint, ha nagy csoportokban, zárt térben tartózkodunk, ilyen esetek lehetnek az éttermek, vagy a fitnesztermek.

A járványügy bejelentése után Joe Biden is megszólalt, aki arra hívta fel az amerikaiak figyelmét, hogy a nagyobb tömegek összejövetelénél még kint is fontos a maszkhasználat. Biden kiemelte, hogy a vakcina legfontosabb feladata, hogy megmentse azok életét, akik már megkapták, de ha elég sokan beoltatják magukat, akkor mások életét is megmenthetik vele. A bejelentkezése végén az amerikai elnök megígérte, hogy az országot július negyedikéig megszabadítják a vírustól.

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.