Parkolóvadászat: A kormány rendeletben tiltotta meg, hogy lakásonként 1-nél több parkolóhely épülhessen

Nagy Donát 2021-04-27 11:22:00
A szombathelyi önkormányzat éppen nemrég mutatta be saját elképzeléseit, amely szerint a korábbi másfél parkolóhely helyett minimum 2-t kellett volna kialakítani minden újonnan épült lakáshoz. A kormány azonban tolatásba kezdett.

A szombathelyi önkormányzat nevében Németh Ákos (Éljen Szombathely) tanácsnok tartott ma online sajtótájékoztatót.

Itt elhangzott, hogy a város nemrég jelentette be: minden újonnan építendő lakáshoz a korábbi másfél parkolóhely helyett minimum kettőt kell kialakítani a jövőben. Így a szombathelyi rendezési terv segített volna elkerülni azokat az állapotokat, amikkel most is találkozunk, főleg (de nem csak) a lakótelepeken.

Anno a szocializmus nagy lakásépítési projektjeinél sokkal kevesebb autóval számoltak a tervezők, és való igaz, kezdetben 2-3 lakáshoz tartozott egy-egy autó. Manapság azonban megfordultak az arányok, sokszor háztartásonként van 2-3 autó, külön apának, anyának és a fiatal felnőtt gyermeküknek. Így fordulhat az elő, hogy napjainkban az eredetileg kialakított tűzoltási felvonulóutakon, a bekötőutcákon, vagy bármilyen szabad felületen autók állnak - hiszen a felfestett parkolóhelyek hamar betelnek. A parkolók utólagos kialakítása pedig messze nehezebb feladat, mint eleve a lakásépítéshez tervezni. Nem mellesleg később nagyon fontos az adás-vétel során, hogy a majdani vevő meg tud-e állni új otthona közelében.

Büntetik a rendőrök a szabálytalanul parkolókat Szombathely egyik lakótelepén

A tavalyi önkormányzati választásokon az egyik fő ígéret volt az ellenzék részéről, hogy felismerve a város parkolási gondjait, 1000 új helyet fognak átadni a következő években. Legutóbb a Közgyűlés 2020. június 25-i ülésén tárgyalta az 1000 parkoló létesítésével kapcsolatos előterjesztést. Az ennek alapján meghozott 149/2020.(VI.25.) Kgy.

Azt gondoljuk, hogy a több parkolóhellyel élhetőbb lesz Szombathely

- mondta Németh Ákos.

A kormány azonban nem így gondolja.

A szombathelyi tanácsnok szerint a múlt héten nagy meglepetés érte az önkormányzatot. Szerdán benyújtottak egy kormányrendeletet, ami csütörtökön már hatályba is lépett: egy módosítással tulajdonképpen megtiltották az önkormányzatoknak, hogy 1-nél több parkolóhelyet írjanak elő az új lakásokhoz. Sőt, ez a már folyamatban lévő projektekre is vonatkozik.

A rendeletmódosítás nem szolgálja a szombathelyiek értekeit

- jelentette ki Németh Ákos, aki szerint egyre jobban szűkül az önkormányzat mozgástere a mindennapi életünkre vonatkozó kérdésekben.

Szólj hozzá!

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.