Több száz ember dobálta meg egymást marhaürülékkel Indiában

Fehér Buda 2021-04-18 09:10:00
Az országban eközben az egekbe szökkent a koronavírus fertőzöttjeinek a száma

Több száz ember vett részt azon az évente megrendezett indiai fesztiválon, amelynek résztvevői marhaürülékkel dobálják meg egymást. A Kairuppala nevű faluban a holdújévet ünneplik ilyen sajátos formán, de az ország több másik településén is ürülékkel dobálták meg egymást az emberek. A dobálózás nem veszélytelen, a fesztiválon közel 100 ember, köztük idősek is megsérültek.

Ami viszont még nagyobb baj, az az, hogy Indiában nemrég az egekbe szökkent a koronavírus fertőzöttjeinek a száma, a fesztiválon viszont senki sem tartotta be a távolságtartást, de még maszkot sem húztak az emberek. Az országban naponta átlagosan 150 ezer új megbetegedést regisztrálnak, tegnap viszont megdőlt az abszolút rekord, 200 ezer új beteget találtak.

 

 

A fesztiválnak az egészségügyi szabályok megszegése miatt a helyi rendőrség vetett véget, a rendfenntartók azt mondják, külön figyelmeztették a rendezőket, hogy ügyeljenek arra, hogy ne fertőzhessen a vírus a rendezvényen. Egy helyi doktor úgy fogalmazott az indiai újságoknak, hogy borzalmas helyzetben van az ország, az ilyen ünnepségek miatt pedig teljesen elveszíthetik a kontrollt a járvány felett a szakemberek. Indiában eddig 173 ezer ember halt meg a koronavírus miatt, írja a Metro.

Az ürülékdobálózásnak egyébként története is van, az indiaiak két istenség, Veerabhadra és Kalika esküvőjét ünneplik ilyen formában. A két istenség a házasság előtt viszont összeveszett, végül úgy békültek ki, hogy marhafekáliával dobálták meg egymást. Az indiaiak hite szerint az ünnepség jó szerencsét hoz majd magával, a dobálózásra összegyűjtött ürüléket pedig két hónapon keresztül gyűjtötték a helyiek.

Szólj hozzá!

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.