Orbán Viktor: A nyájimmunitás egy ellenszenves vélemény, nem vagyunk mi állatok

Nagy Donát 2021-04-16 08:03:00
A miniszterelnök szerint csak egyéni védelem és felelősség létezik az oltáshajlandóság terén.

Az óvatosság és fokozatosság miatt választják ketté az alsó és felsőosztályos iskolásokat - mondta Orbán Viktor ma reggel a Kossuth Rádióban.

A miniszterelnök szerint nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy a 8 millió oltható emberből 50 százalék beoltott legyen, ezt pillanatokon belül el is érjük.

Azaz hamarosan többen lesznek oltottak, mint akik nem azok.

Orbán kijelentette, hogy a konzultációban az emberek azt írták, hogy az iskolák bezárása a legutolsó legyen, de ő nem így gondolja. Szerinte természetes, hogy a szülő védi és óvja a gyerekét, de a közvélemény mindig megosztott a témában, mert van, aki már menne dolgozni, de más meg inkább vigyázna a gyerkőcre.

Az elmúlt időszakban egyre többen vitték bölcsődébe a gyereket, ez is ösztönözte a kormányt, hogy akkor iskolába is biztosan elengedik már őket. 

A kórházi statisztikák szerint 27 gyerek van jelenleg koronavírus miatt kórházban, ebből 2 lélegeztetőgépen. Ez a miniszterelnök szerint bár 2-vel több, mint kellene, igen csekély szám.

Az újraindítás a pedagógusoknak sem egyszerű, bár

kevesebben jelentkeztek oltásra, mint reméltem

- mondta Orbán.

Fotó: MTI

Az elmondottak alapján 1 millió 300 ezer ember kapta már meg mindkét oltását. A következő 6 hét döntő lesz, meg akarják dupláni a beoltottak számát.

A miniszterelnök azt mondta, általában a nyugati vakcinák engedélyét automatikusan elfogadjuk, de a keleti oltóanyagokat azért mi is megvizsgáljuk. Most a Janssen vakcina gyanús lett, ezért bár ez is nyugatról érkezik, nem kap automatikusan engedélyt a használata. A megrendelt, ám mégsem leszállított egy adagos vakcinákat keletivel helyettesítenék.

A regisztráció megszűntetését az ellenzék ugyan kezdeményezte, Orbán Viktor szerint viszont mivel az oltás önkéntes, ezért muszáj hozzá jelentkezni, enélkül nem fognak senkit sem keresni.

A 65 éves felettiek, akik jelentkeztek és el is érték őket, mind beoltották - igaz, van, akit nem érik el, például azért, mert a gyerekeik regisztrálták be, de a telefont nem veszi fel.

A nyájimmunitás egy ellenszenves vélemény, hiszen nem vagyunk állatok

- hangzott el az interjún.

Orbán Viktor szerint sokan azzal számolnak, hogy ha az emberek 60-70 százalékát már beoltjuk, akkor neki nem kell már védekeznie. Ez téves. Vagy beoltja magát valaki, vagy nem, de utóbbi esetben nem lesz védett. Csak egyéni védelem, egyéni felelősség van. Regisztrálni kell, és oltást kérni, ennyi.

A háziorvosokat dicsérve azt mondta, hozzájuk bármivel lehet fordulni, hiszen minden információnak birtokában vannak.

Itt nem krumplit kell teherautóra dobálni, hanem gyógyítani kell

- mondta Orbán Viktor.

"Baloldal!"

A riporter szerint 3 nap alatt 70 oltásellenes cikk keletkezett. A kérdező ide sorolja például a feleslegesen megvásárolt lélegeztetőgépekről közölt híreket is, amiket álhírnek nevez. Orbán Viktor szerint a baloldal ravasz módon olyan politikát folytat, ami elhúzza a válságot és bizonytalanságot okoz. Szerinte a hataloméhséget nem tudja legyűrni magában az ellenzék. A miniszterelnök azt mondta, le van sújtva a baloldal ármánykodása miatt.

A közelgő vendéglátóegységek nyitásáról azt közölte, hogy központilag törölték el a teraszdíjakat, mert ezt nem tudták az önkormányzatokra bízni, hiszen

rossz tapasztalatai vannak velük.

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.