Dárdai Pál koronavírusos

Vágvölgyi Bálint 2021-04-15 14:02:00
A magyar edző segítője, Admir Hamzagic és a csapat csatára, Dodi Lukebakio is elkapta a vírust.

Pozitív lett Dárdai Pálnak, a német labdarúgó Bundesligában szereplő Hertha BSC magyar vezetőedzőjének koronavírustesztje. Rajta kívül segítője, Admir Hamzagic és a csatár Dodi Lukebakio is elkapta a vírust - jelentette be csütörtökön a berlini klub. Mindhárman tünetmentesek, és otthoni karanténba kerültek.

Mivel a másik edző, Andreas Neuendorf is kontaktszemélynek minősül, és karaténba kényszerül, ezért Arne Friedrich sportigazgató, akinek van megfelelő edzői végzettsége, készíti fel az együttest a Mainz - Szalai Ádám csapata - elleni fontos idegenbeli bajnokira. A csapat elkülönítés alatt van, a tervek szerint a vasárnapi összecsapás megtartható. A Hertha létesítményeit fertőtlenítik.

A klub jelezte, hogy a játékosok és az edzői stáb mellett a csapatvezetés is karanténba vonul, az erre kijelölt negyedet csak az edzések idejére hagyhatják el. Ez az elkülönítés a tervek szerint április 28-ig tart. Így lehetőség nyílik a tréningek folytatására és a következő meccsek megtartására. A Hertha jövő szerdán a Freiburgot fogadja, majd szombaton a Schalke gárdájához látogat.

"Miután egyeztettünk az egészségügyi felelősökkel, már a válogatott szünetek előtt szigorítottuk a higiéniai előírásokat, így például naponta gyorsteszteket végeztünk" - nyilatkozott Friedrich.

A kiesés elleni küzdelemben a 29. forduló előtt a Mainz a 14., és két ponttal szerzett többet, mint a 15. Hertha, és a 16. Bielefeld. A 17. Köln 23 pontos.

Címlapkép: herthabsc.com

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.