A járvány miatt a családjától távol, egyedül kell majd gyászolnia II. Erzsébetnek Fülöp herceg temetésén

Fehér Buda 2021-04-15 07:33:06
31 ember lehet jelen majd a ceremónián.

Az Egyesült Királyságban továbbra is szigorú előírásokat kell betartania a briteknek a koronavírus-járvány miatt. Ezalól nem lesz kivétel Fülöp herceg vasárnapi temetése sem, ahol II. Erzsébetnek két méter távolságot kell majd tartania a családtagjaitól. A jelenlegi szabályozások szerint az egy háztartásban élők lehetnek csak közelebb egymáshoz, azt jelenleg nem tudni, hogy a királynő buborékjába melyik rokonai tartoznak.

A temetésen mindenkinek maszkot kell majd hordania, és mindössze 31 gyászoló lehet jelen a ceremónián, hogy lecsökkentsék a vírus terjedésének kockázatát. Ez azt jelenti, hogy elképzelhető, hogy a királynőnek az egész családjától távol, egyedül kell majd ülnie a férje temetésén. A 94 éves uralkodó mellet viszont ott lesz a Windsor kastély személyzete, aminek tagjai a járvány alatt is gondoskodnak II. Erzsébetről.

II. Erzsébet a férje halála után eredetileg 10 napig felfüggesztett volna minden hivatalos tevékenységet, ám négy nappal a tragikus hír után ismét felvette a királynői feladatait, a brit lapok azt írják, saját maga búcsúztatta a személyzetének egyik tagját, aki nyugdíjba ment. A nyugdíjba vonuló férfi egyébként saját maga isfoglalkozott Fülöp herceg temetésével, a konkrétumokat viszont már csak az őt követő személyzet intézte el.

A temetésre már Windsorban is gőzerővel készülnek, a helyi rendőrség folyamatosan ellenőrzi a várost, az utcákon a nyilvános telefonokat, a postaládákat, de még a kukákat is átkutatják, mert attól tartanak, az eseményen akár támadás is érheti a királyi családot, írja a Metro.

A brit tévécsatornák jelen lesznek majd Fülöp herceg temetésén, a szakemberek szerint az idei év legnézetteb eseménye lehet a ceremónia. A legtöbb brit idén január negyedikén fordult a televíziója felé, amikor Boris Johnson, az ország minisztere bejelentette, hogy újabb, az egész országot érintő kijárási korlátozásokat vezetnek be.

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.