Havazott a Kékestetőn

Bazsó Bálint 2021-04-04 13:19:00
Az április már csak ilyen.

Miközben az ország nagyrészén kellemes kirándulóidő, pontosabban kirándulóidő és helyenként orkánerejű szél volt szombaton, az ország legmagasabb pontján még hó is esett.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint a havazást egy a Kelet-európai-síkság feletti sekély ciklon okozta, amelynek hullámzó frontrendszere a Fekete-tenger északi partvidékén és az Észak-Balkánon át a Ligur-tengerig húzódik. E mentén több helyen esett és esik az eső, a hegyekben pedig havazott

Fotók: MTI/Komka Péter

 

E frontrendszer mögött északi áramlással hideg légtömeg érkezik, ezért hazánktól északra síkvidéken is vegyes halmazállapotú csapadék esik. Ezzel szemben a Brit-szigetek térségében anticiklon helyezkedik el, ami miatt Nyugat-Európában kevés a felhő, napos, száraz idő van, Dél-Spanyolországban pedig 25 fok fölé melegszik a levegő. Vasárnap estig a Kárpát-medence ennek az anticiklonnak a peremén helyezkedik el, térségünkben is északi lesz az áramlás, ezzel hideg levegő érkezik, a magasban átvonuló hidegcsepp pedig a záporos csapadékról gondoskodik.

Szólj hozzá!

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.