Operatív törzs: Egy hét alatt 60 ezer új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak

Székely Zoárd 2021-04-01 12:13:00
Többek között Vas megyében nőtt leginkább a fertőzések száma.

„Különösen fontos a húsvét körül a védelmi intézkedések betartása"

– kezdte Kiss Róbert rendőr-alezredes az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóját.

Azt is kérték mindenkitől, hogy szűk körben ünnepeljenek húsvétkor. Hozzátette: az intézkedéseket megszegők hatósági fellépésre számíthatnak.

A napi adatok elismétlése után Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi főosztályának vezetője közölte, hogy 

az elmúlt héten 60 482 új fertőzöttet regisztráltak, ez pedig 7 százalékos emelkedést jelent a múlt heti számokhoz képest.

Mint mondta, ezen a héten az új fertőzöttek átlagéletkora 45 év volt. A 40-49 éves korcsoportba tartozott a betegek 23%-a, 50-59 éves korcsoportba a 17,3%-a és a 30-39 éves korosztályba az új esetek 15,4%-a.

Koronavírus: 9288 új fertőzött, 258-an meghaltak

9288 az új koronavírusos fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 661.721 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 258 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 20.995 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 410.565 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 230.161 főre emelkedett.

A leginkább Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, és Vas megyében nőtt a fertőzések száma, a legkevesebb új beteget Zala megyében regisztrálták.

Galgóczi Ágnes az oltással kapcsolatosan közölte, hogy a regisztrált 65 év felettiek háromnegyede már megkapta az oltást. Húsvét idején sem állnak le az oltópontok, a hétvégén is küldhetők a gondozottak oltásra és a háziorvosok is olthatnak.

 

Fotó: MTI

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.