LMP: A kormány hagyja dolgozni a sajtót!

Vágvölgyi Bálint 2021-04-01 10:54:27
A párt társelnöke szerint a tudás és az információ életeket menthet a járványhelyzetben.

A tegnapi napon huszonnyolc országos és vidéki független szerkesztőség közös nyílt levelet írt Orbán Viktor miniszterelnöknek és Müller Cecília tisztifőorvosnak. Ehhez kapcsolódóan Kanász-Nagy Máté, az LMP társelnöke által küldött közleményt változattás nélkül közöljük:

A kormány hagyja dolgozni a sajtót!

Az LMP szerint a tájékoztatás, a tudás és az információ életeket menthet a járványhelyzetben. A kormánynak segítenie kellene a tájékoztatást, nem pedig akadályoznia.

Tegnap 28 magyarországi médium írt nyílt levelet Orbán Viktor miniszterelnöknek és az Operatív Törzsnek, azt kérve tőlük, hogy a média hadd végezhesse szabadon a dolgát, tájékoztathassa az olvasókat, mivel a szabad tájékoztatás életeket menthet. Hamar érkezett az elutasító válasz Kovács Zoltán, propagandáért felelős államtitkártól, aki szerint a sajtó érje be az Operatív Törzs alkalomszerű válaszaival. Újfent kiderült, hogy a kormánynak semmit sem számít a sajtószabadság.

Sajnos az embereket bizonytalanságban tartja, hogy a felelősök össze-vissza beszélnek. Általában Müller Cecília mást mond, mint a miniszterelnök, amitől eltér Kásler Miklós, akit pedig Gulyás Gergely cáfol. Az sem sokat segít, hogy az Operatív Törzs által nyilvánosságra hozott napi adatok hiányosak. Nem tartalmazzák például a településszintű és korbeli fertőzöttségi megoszlást. A koronavírus tájékoztató oldal pedig leginkább propaganda lapra hasonlít, ahol vezető hír lehet, hogy Kovács Zoltán mit írt a sajtónak.

Az LMP köszönetét fejezi ki a magyar sajtó azon orgánumainak, akik azért dolgoznak, hogy az emberek tisztán lássanak, ha már ezt a kormányzati szervektől nem lehet elvárni. A kormány csak árt a járványhelyzet kezelésében, ha akadályozza a sajtó munkáját, ezért ezt fejezze be! 

Szólj hozzá!

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.