Müller Cecília: Kutyakötelessége mindenkinek az egészségügyre nehezedő nyomás csökkentése

Székely Zoárd 2021-03-31 14:38:00
Nem tudjuk, hogy tetőzött-e már a harmadik hullám.

„Nagyon fáradtak a kórházi dolgozók, ezért kutyakötelessége mindenkinek egyéni szinten megtenni mindent azért, hogy ne terheljük tovább az egészségügyi ellátórendszert"

– mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs szerdai tájékoztatóján.

Elmondása szerint szomorúan hallgatta végig Kiss Róbert rendőr alezredes beszámolóját, ami szerint az elmúlt 24 órában 739 ember ellen intézkedtek a maszkviselés be nem tartása, és 445 esetben az esti-éjszakai kijárási tilalom megszegése miatt.

Az alezredes beszámolt arról is, hogy tegnap bezártak két nyitvatartó üzletet is: egy fodrászatban négyen tartózkodtak maszk nélkül, egy panzióban pedig kilencen tartottak egy családi születésnapi bulit. A panziót hat hónapra, a fodrászatot viszont csak 19 napra zárták be.

„Látjuk a járványügyi adatokat, és éppen ezért óriási felelőssége van mindenkinek a maga helyén a járványkezelésben, óriási most az egyéni felelősség szerepe. Csak úgy tudjuk megelőzni a kórházak túlterhelését, ha nem fertőződünk meg, és ezt csak akkor érhetjük ezt el, ha betartjuk a járványügyi szabályokat. Nyomatékosan felhívom a figyelmet arra, hogy mindaddig nem változnak a járványügyi adatok, amíg nem tesz mindenki azért, hogy megálljon a járvány"

– közölte az országos tisztifőorvos, miután ismertette, hogy soha ennyi áldozata nem volt még a járványnak Magyarországon.

Szomorú rekord: 302 beteg hunyt el az elmúlt 24 órában

6700 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 652 433 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 302 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 20 737 főre emelkedett - írja a koronavirus.gov.hu. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 406 935 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 224 761 főre emelkedett.

Müller reméli, hogy az oltásoknak és a fegyelmezettségnek köszönhetően a konstansan magas számokban a következő napokban tetőzhetnek majd, „elérhetjük a járvány plató szakaszát”, éppen ezért „maradék nélkül tartsuk be az óvintézkedéseket, és haladék nélkül vegyük fel a védőoltást”.

Azt azonban egyelőre nem tudta megmondani, hogy tetőzött-e a harmadik hullám.

Újból elmondta, hogy az operatív törzs nem változtat az oltási sorrenden, vagyis akkor oltanak egy-egy csoportot, amikor rendelkezésre áll a vakcina. A háziorvosok útmutatást kaptak a napokban vezető háziorvosoktól. Ebben - különféle betegségeket egy csokorba szedve - négy csoportra osztották a beoltandókat, de továbbra is az adott háziorvosra bízzák a mérlegelést. A jövőben is elsőbbséget élveznek például a várandósok, a nagyon idősek és például azok is, akik onkológiai betegek és immunkezelésre várnak. 

 

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.