Debütálásként két gólt dobott a Győrnek az SZKKA 19 éves játékosa, Török Rebeka

Vágvölgyi Bálint 2021-03-31 18:56:07
A fiatal játékos szerencsésnek érzi magát, hogy világsztárokból álló csapat ellen játszhatta első NB I-es meccsét.

Kedd este a Győri Audi ETO KC elleni mérkőzésen a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia több ifjúsági korú játékosa pályára lépett. Legtöbbjük már játszott az NB I-ben, Török Rebeka viszont most debütálhatott a világ legerősebb bajnokságának számító magyar élvonalban.

- Kicsit váratlanul ért a hír, hogy benne vagyok az utazó keretbe, de természetesen nagyon örültem. Hatalmas élmény volt a mérkőzés – idézi Török Rebekát az SZKKA klubhonlapja. – Nagy erőt adott, hogy megkaptam ezt a lehetőséget, megpróbáltam kihozni belőle a legtöbbet. Szerencsésnek érzem magam, hogy egy ilyen világsztárokból álló csapat ellen debütálhattam.

Az SZKKA 19 éves átlövője két gólt is lőtt a győri sztárcsapat ellen.

- Próbáltam úgy felfogni, mintha csak egy másik mérkőzés lenne, de amikor a csapatok bemutatásánál jött Amorim, Oftedal és a többiek, akkor már tudtam, hogy erre a meccsre mindig emlékezni fogok. Meglőni az első gólom az NB I-ben pedig sokkal jobb érzés, mint gondoltam.

Török Rebeka tavaly nyáron, a Vasas együttesétől igazolt Szombathelyre.

- Úgy gondolom, hogy nagyon jó döntés volt, hogy Szombathelyre igazoltam. Erőnlétben és gyorsaságban is sokat fejlődtem, de természetesen még többet kell ezeken a területeken is. Annak is örülök, hogy átlövésekben is sokat léptem előre. Reméltem, hogy már ebben az évben megkapom a lehetőséget, de arra nem gondoltam, hogy már az első mérkőzésemen ennyi játékperc jut nekem. Célom, hogy még többet tanulhassak és szerepet kaphassak az NB I-ben – mondta Török Rebeka.

Címlapfotó: Győri Audi ETO KC Facebook

Szólj hozzá!

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.