A bezáratott és csődközelben lévő üzleteket homlokzatfelújításra köteleznék Sopronban

Nagy Donát 2021-03-24 09:31:00
Néhányan már tönkrementek az országos üzletzár miatt, páran még kitartanak. Aztán megjelent Sopron fideszes önkormányzata, amely a városképért aggódik.

Nagyjából egy éve van velünk a koronavírus, és az egészségügyi kockázatok miatti korlátozások sokunk életére kihatottak. De talán a kisvállalkozók, a bolttulajdonosok és vendéglátósok azok, akik leghamarabb eszünkbe jutnak, mint a korlátozások legnagyobb vesztesei.

Így nyírja ki a kormány a kedvenc kocsmáinkat

Mindenkinek volt a vírushelyzet előtt kedvenc kocsmája vagy kávézója, de a pandémia után sok hely már nem fog tudni kinyitni. A vírusra hivatkozva hónapok óta bevétel nélkül tengődnek a vendéglátósok, az államtól segítséget alig, információt egyáltalán nem kapnak. De mi lesz a lassan lejáró italokkal? Interjú egy névtelenséget kérő szombathelyi vállalkozóval.

Nincs ez másként Sopronban sem, a kormány jelenleg sem engedi kinyitni sem a vendéglátóhelyeket, sem a szolgáltatókat, és az sem látszik, mikor juthatnak újra bevételhez a vállalkozók. Akinek még van tartaléka, próbál túlélni, vagy ideiglenesen más bevételi forrás után néz.

Fotó: Pixabay

De ha nem lenne így is kilátástalan a helyzet, Sopron fideszes önkormányzata még egyet tud szorítani a magyar vállalkozókon.

A nemrégiben megtartott helyszíni bejáráson megállapítottam, hogy az Önök tulajdonában lévő [...] ingatlan homlokzata városképi szempontból kifogásolható állapotban van.

- írja levelében Dr. Sárvári Szabolcs, a város jegyzője.

Fotó: Olvasói kép

A levél szerint a belváros városképi szempontból kiemelkedő jelentőségű, és az utcákon az ott lakókon kívül számos látogató is áthalad. 

Fentiek miatt kérem, hogy - lehetőség szerint minél hamarabb - gondoskodjon az érintett homlokzat városképi szempontból történő felújításáról.

- zárja levelét az önkormányzat.

Olvasónk és egyben levélírónk szerint messze nem arról van szó, hogy omladozna az épület, de a több bérlővel is rendelkező társasháznak nyilvánvalóan nincsen sok millió forintja felállványozni és felújítani a teljes homlokzatot, több hónapnyi bevételkiesés után.

Tegnap e-mailben kérdeztük meg Sopron önkormányzatát, hogy amennyiben valaki a felszólítás ellenére nem tudja felújítani a homlokzatot, milyen szankcióra, büntetésre számíthat. Egyelőre nem érkezett reakíció, de amint választ kapunk a levelünkre, természetesen közzétesszük.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.