Ötven zsák sem volt elég a győri civil szemétszedőknek a Cowalter környékén

Pintér Bence 2021-03-20 16:38:03
Ismét szemetet szedtek a civilek Győrben: a szedést most az önkormányzat zsákokkal és a zsákok elszállításával támogatta.

„Megdöbbentő mennyiségű szemetet szedünk Cowalter erdeiben. Kb 30-40 önkéntes, Németh Balázs megállás nélkül csinálja a köröket. Azt hittük, 50 db zsák elég lesz, tévedtünk. Sok helyen évekkel ezelőtt lerakott illegális hulladékot szedtünk ki” – írta a Facebookon a szombati győri civil szemtészedés kapcsán Kósa Roland, a Szedett Szemét csoport egyik adminisztrátora.

 

A csoportban szerveződő önkéntesek az elmúlt hetekben a Cuha völgyét, a Püspökerdőt, illetve a Mosoni-Duna holtágának két partját tették rendbe. Ezen a héten a munkát az önkormányzat is megsegítette, miután csütörtökön Kósa Roland betelefonált a GyőrPlusz reggeli műsorába, ahol Dézsi Csaba András volt a vendég, és felkérte erre a polgármestert. A Győr-Szol ötven szemeteszsákkal, illetve az összegyűjtött szemét elszállításával járult hozzá a munkához szombaton. A polgármester szombaton ki is nézett a szemétszedés elejére.

Fotó: Kósa Roland

A csoport jövő szombaton Sáráson szervez szemétszedést.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.