Idén is elmarad a március 15-i ünnepség Sárváron

Fehér Buda 2021-03-14 08:29:00
A védelmi intézkedések értelmében tilos rendezvényt szervezni, illetve tartani.

Elmarad a városi ünnepség március 15-én - jelentette be a Facebook-oldalán Kondora István (Fidesz-KDNP), Sárvár polgármestere. A tavalyi helyzethez hasonlóan idén is a koronavírus-járványa miatt kell elhalasztani az ünnepséget, hiszen a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések értelmében tilos rendezvényt szervezni, illetve tartani. Kondora hozzáteszi, hogy a járvány harmadik hullámában drasztikusan emelkedik a betegszám, ezért mindenkit arra kér, hogy szigorúan tartsa be a járványügyi szabályokat.

 

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

A polgármester a ’48-as forradalmárok és hősök emléke előtt tisztelegve Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterekkel együtt koszorút helyez majd el Petőfi Sándor szobránál. Azokat, akik hasonló módon emlékeznének meg, Kondora arra kéri, hogy egyénileg helyezzék majd el a koszorúikat.

Haller Ferenc, a Sárvár Tourist & TDM Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatójának emellett ünnepi beszédet fog tartani a Sárvári  Televízióban, ahol a korábbi ünnepi műsorokból összeállított válogatást is fognak majd vetíteni március 15-én 17 órától.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.