A Savaria Múzeum több dolgozóval is segíti majd a szombathelyi oltópontok munkáját

Fehér Buda 2021-03-14 12:50:00
Nemény András polgármester eredetileg azt kérte, hogy 50 fővel nyújtsanak segítséget az adminisztratív munkában.

A Savaria Múzeum nemrég küldött a szerkesztőségünknek egy sajtóközleményt, amelyben arról írnak, hogy a múzeum több dolgozóval is segíteni fogja a szombathelyi oltópont munkáját. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

Sajtóközlemény

A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum 2021. március 5-én, pénteken, felkérést kapott SZMJV Polgármesterétől, hogy a dolgozók – lehetőség szerint 50 fővel – nyújtsanak segítséget az oltópontokon zajló adminisztratív feladatok ellátásában. Intézményünk összesen 102 ember foglalkoztat. A felkéréssel kapcsolatban jogi konzultációt is igénybe vettünk.

A szervezőkkel március 9-én, kedden jártuk be a helyszíneket, ezt követően kapták meg kollégáink az első körlevelet. A múzeum vezetése hangsúlyozottan kérte, hogy a munkatársak esetleges aggályaikat osszák meg, és a felmerülő kérdéseikkel keressenek meg bennünket. A járványhelyzetre való tekintettel március 11-én, csütörtökön az osztályok és a tagintézmények munkatársait külön megbeszélésre hívtuk be, ahol a múzeumigazgató, az igazgatóhelyettes és az adott szervezeti egység vezetői voltak jelen. Már csütörtökig több kolléga jelezte, hogy egészségügyi és személyes okokból nem kíván részt venni az oltási ponton folytatott munkában. Mivel ebben a speciális helyzetben is biztosítani kell a múzeum működését, ezért azoknak a kollégáknak, akik nem az oltóponton és nem home office-ban dolgoznak, várhatóan a saját munkavégzési helyükön kívül más tagintézményben/ osztályon is el kell látniuk feladatokat a jövőben. Március 12-én, pénteken, a tervek szerint március 16-án már az oltóponton munkát végző kollégák – írásban is – részletes tájékoztatást kaptak az elvégezendő munkafolyamatokról. Ezt követően került sor a személyes egyeztetésre a munkatársainkkal. Volt olyan kolléga, aki ezek után döntött úgy, hogy nem kíván részt venni a feladatellátásban. Akik vállalták az adminisztratív munkát az oltóponton, azok írták alá azt a megbízást, amelyet SZMJV Önkormányzatától kaptunk meg. Olyan eset is történt, hogy kollégáink gondolkodási időt kértek, és természetesen kaptak is. Meglepetten, de örömmel tapasztaltuk, hogy azok a kollégák, akikkel személyes helyzetük miatt nem számoltunk, bejöttek és külön kérték, hogy részt vehessenek a feladat ellátásában. A jelenleg otthonról dolgozó kisgyermekes kollégák közül is többen jelezték, ha az óvodák és iskolák újra nyitnak, ők is szívesen részt vennének ebben a programban.

Március 13-án, a Vas Népében megjelent cikkből értesültünk arról, hogy a dolgozók aggályaikat fejezték ki a felkérés kapcsán azzal, hogy a valós – fent részletezett - történéseket a múzeum részéről nem volt lehetőségük megosztani a médiával. (Tömböly Ágnes újságíró ugyanis szombaton 11:25-kor hívott fel, akivel magánjellegű hétvégi akadályoztatásom okán beszélni akkor nem tudtam. Mire őt 13:20-kor visszahívtam, már nem volt lehetőség a hiteles és többoldalú tájékoztatásra.)

A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum 2013 óta mindig nagy létszámmal, önkéntesen vállalt olyan közösségi feladatokat, amelyek méltóak a „Segítés városához”. Mind az újraélesztési programokban, mind a tavaszi pandémia alatt a maszkok csomagolásában, mind az ételek kihordásában sok kollégával tettük a dolgunkat és segítettünk. 
Nagyon büszke vagyok kollégáimra és köszönöm nekik, hogy lelkiismeretesen végzett munkahelyi feladataik mellett további felkéréseknek is eleget tesznek.

Tisztelettel: 
Csapláros Andrea

Szólj hozzá!

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.