Okirathamisítás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a CIAO-AMICO Kft.-nél

Farkas Bazsi 2021-03-12 09:29:00
Ez az a cég, amelyik Szombathely ismert éttermének helyet adó épületét tulajdonolja.

Több, mint egy hete, hogy lakat van a szombathelyiek által kedvelt étterem, a Ciao Amico ajtaján.

Az ügyről itt írtunk már korábban. 

Információink szerint röviden annyi történt, hogy az éttermet üzemeltető Paradiso-Club 2006 Vendéglátó Kft.-vel felmondta a bérleti szerződést az étteremnek helyet adó CIAO-AMICO Kft.

Csakhogy időközben a Facebookon megjelent a bérlő cég ügyvezetőjének posztja, hogy már-már maffia módszerkere emlékeztető eszközökkel kényszerítették arra, hogy aláírja a bérleti szerződés felmondását. 

Önbíráskodással dobták ki a Ciao Amicót üzemeltető céget az épületből?

Múlt héten kedden került lakat Szombathely legrégebbi olasz ételeket kínáló étterem, a Ciao Amico ajtajára. Akkor még csak annyit tudtunk, hogy belső céges ügyek mérgesedtek el annyira, hogy az étterem felfüggesztette a működését. Aztán ahogy teltek a napok, egyre több információ kezdett el szivárogni szerkesztőségünkhöz.

Időközben olyan információkat kaptunk, ami még tovább bonyolítja az ügyet. 

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság arról tájékoztatta szerkesztőségünket, hogy a Szombathelyi Rendőrkapitányságon folyamatban van egy, tavaly decemberben indult, de még 2018-ban készült okirat miatti büntetőeljárás a CIAO-AMICO Kft.-nél.

Más forrásból úgy értesültünk, hogy az okirat egy a kft-nél történt taggyűlési határozat, amiben megválasztották a jelenlegi ügyvezetőt, Horváth Margitot.

Ennél a pontnál fontos hangsúlyozni, hogy mindkét cégben tulajdonos Varga Zsolt “Mazsola”, aki egyébként Savignon Blanc névvel nemrég ezt posztolta ki a Facebookra:

A Ciao Amico-nak nincsen sem céges, sem magán tartozása,ellenben van egy vérszívó kullancs, akiről kiderülnek lassan az igazságok.
Közel 20 alkalmazott,köztük családok ,13 gyermek megélhetése függ ettől..
Az üzletemberek egyedül járnak tárgyalni, nem 5 verőlegénnyel...

Bár a rendőrség egyelőre nyomoz és hivatalosat majd a hatóság fog kimondani, de véleményem szerint úgy áll az ügy, hogy talán azért volt szükség a CIAO-AMICO Kft.-nél új ügyvezető megválasztására, hogy ellehetetlenítse a Paradiso-Club 2006 Vendéglátó Kft. működését, az általa tulajdonolt épületben pedig egy másik üzemeltető cég kerülhessen.

Korábban már kerestük a CIAO-AMICO Kft. ügyvezetőjét, hiszen szerettük volna megtudni az ő álláspontját is, ám megkeresésünkre ezidáig nem érkezett tőle válasz. 

Szólj hozzá!

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.