Tegnap bejelentették, ma már készen is van a szombathelyi, önkormányzati oltópont

Farkas Bazsi 2021-03-11 16:24:02
Az adminisztráció miatt csak jövő héten kedden fog elkezdeni üzemelni.

A Képtárban, a Savaria Moziban és a Schrammel-gyűjteménynek helyet adó Éva Malomban rendeznek be önkormányzati oltópontokat, ahol a háziorvosok fogják beadni a vakcinákat - jelentette be tegnap Facebook-videójában Nemény András (Éljen Szombathely!), polgármester.

A munka olyan gördülékenyen ment, hogy mára már az első helyszínt, a Képtárat be is rendezték, ma délután pedig a polgármester, László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester társaságában mutatta be a Képtárban felállított pontot.

 

A bemutatón többek között kiderül, hogy már az érkezéskor két sorra bontják az érkezőket, majd innen tovább a háziorvosok szerint oszlik tovább a páciensek csoportja.

Az aulában pihenőhelyet is berendeztek, a beoltottak itt várhatják ki, az ilyenkor előírt 20 percet.

László Győző elmondta, hogy senkinek nem kell attól tartania, hogy a diszpécserek nem érik el, hiszen szisztematikus egymás után telefonálnak addig, amíg a regisztrált oltakozót el nem érik.

Nemény hozzátette, hogy összesen 4 oltóhelyen, 16 oltópontot rendeznek be, itt 85 önkormányzati dolgozó, és 6 kulturális dolgozó segíti a szakemberek munkáját. 38 védőnő és 15 közterület felügyelő is dolgozik majd a rendszerben.

Az, hogy mennyi vakcina lesz, mindig csak előző nap tudják majd meg, de ehhez mérten hívják be az oltakozókat.

 

Most az van még hátra, hogy a tisztiorvos bejárja az oltóhelyet, tudomásul vegye, hogy minden az előírásnak megfelelő. Ha ez megtörtént, akkor pénteken neki állhatnak telefonálni a diszpécserek a pácienseknek, így kedden tud elindulni az oltakozás. 

 

Szólj hozzá!

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.