A szombathelyi apa és mostohaanya fogságban tartották és ütötték, verték két gyermeküket

Farkas Bazsi 2021-03-09 07:34:25
A kislány végül az iskolában sírta el magát azzal, hogy nem akar hazamenni.

A Szombathelyi Járási Ügyészség tájékoztatása szerint kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat az ellen a házaspár ellen, akik a megalázó, durva, több esetben tettlegességig fajuló nevelési módszereikkel súlyosan veszélyeztették a férfi korábbi kapcsolatából származó két gyermekének testi, értelmi és erkölcsi fejlődését.

A vádirat szerint a férj kérte 2019 tavaszán, hogy a gyámhivatal helyezze el a családjában a korábbi kapcsolatából született 13 éves és 10 éves gyermekeit, akik addig állami gondozásban nevelkedtek.

A vádlottak azonban nem tudtak a gyermekek számára szerető családi hátteret biztosítani. A feleség rendszeresen ordítozott a gyerekekkel, pofonokkal fegyelmezte őket, a kisfiúnak egyszer beleverte a fejét a konyhaasztalba, továbbá gyakran
fenyegetőzött azzal, hogy visszaküldi őket az intézetbe.

A férj nevelési módszerei között is szerepelt a testi fenyítés, a lányát többször megpofozta, a fiát pedig nadrágszíjjal is megverte.

A vádlottak továbbá tiltották, hogy a gyerekek telefonon kapcsolatot tartsanak a külföldön élő édesanyukkal, amikor pedig az anya Magyarországra látogatott a férfi nem engedte meg a gyerekeknek, hogy találkozzanak vele, és egy hétig iskolába se
mehettek, nehogy esetleg ott találkozzanak az édesanyjukkal.

2020 januárjára odáig fajult a helyzet, hogy a kislány egy előző napi veszekedés után egész nap sírt az iskolában és kijelentette, hogy nem akar hazamenni az apja háztartásába.

Végül a gyámhivatal ismét elrendelte a két gyermek nevelésbe vételét.

A Szombathelyi Járási Ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, a próbaidő tartamára pedig a vádlottak pártfogó felügyeletének elrendelését indítványozta. 

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.