Önkéntes orvosnak jelentkezett Újbuda DK-s polgármestere

Székely Zoárd 2021-03-06 15:38:39
Feleségével együtt a kerületi rendelőintézetben fognak dolgozni.

„Látva, hogy mekkora a baj az országban és mennyire elszabadult a vírus, meg kellett hoznom egy fontos, és elkerülhetetlen döntést: akkor segíthetek a legtöbbet, ha újra felveszem a fehér köpenyt és orvosként veszek részt a vírus elleni küzdelemben"

– jelentette be Dr. László Imre, a Demokratikus Koalíció (DK) egészségügyi szakpolitikusa, a főváros XI. kerületének (Újbuda) polgármestere egy szombati online sajtótájékoztatón.

A korábban kórházigazgatóként dolgozó önkormányzati vezető jövő héttől önkéntes orvosként dolgozik a koronavírus járvány elleni védekezés érdekében.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Hozzátette, hogy a szintén önkéntes segítőnek jelentkező feleségével együtt fog a kerületi rendelőintézetben dolgozni.

„Azt, hogy pontosan mit fogok csinálni, a rendelőintézet igazgatója fogja eldönteni: ha kell, beszélgetek a betegekkel, ha kell, oltok, ha kell, 12 órában, ha kell, 24 órában. A döntésemet kedden jelentettem be a kerületi Operatív Törzs ülésén, így a városvezetés egyik részét sem fogja meglepetésként érni. Azért teszem, hogy minél hamarabb túllegyünk a járványon, és mert orvosként, polgármesterként és európai magyarként is ez az egyetlen helyes döntés”

– fogalmazott a DK politikusa.

Elhatározásáról korábban tájékoztatta a kerületi operatív törzset, illetve továbbra is ellátja polgármesteri feladatait.

 

Fotó: ujbuda.hu

Szólj hozzá!

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.