Az ellenzék szerint összeomlott a kormány járványkezelése

ugytudjuk.hu 2021-03-05 14:45:09
"Mi a bánat folyik itt? Mit csinál Orbán Viktor?" - többek között ezek a kérdések is elhangzottak.

A kormány járványkezelésének pénteki összeomlásáról beszéltek ellenzéki politikusok az ellenzéki pártok által létrehozott Covid 2021 vizsgálóbizottság ülése után tartott sajtótájékoztatón.

Lukács László György, a Jobbik alelnöke szerint nagyban hozzájárul a védekezés kudarcaihoz, hogy 2015-ben az egészségügy államigazgatási rendszerét szétzilálták, a legfontosabb járványügyi szervezetet, az ÁNTSZ-t "sikerült tönkretenni".

Harangozó Tamás, az MSZP frakcióvezető-helyettese azt mondta: nemhogy élen nem jár az ország a járványkezelésben, hanem a kormány helye inkább a szégyenpadon van. Sérelmezte, hogy bár egy éve lett volna rá, a kormány nem készített megfelelő oltási tervet.

"Mi a bánat folyik itt? Mit csinál Orbán Viktor?" - tette fel a kérdést Varga Zoltán, a DK országgyűlési képviselője azzal kapcsolatban, hogy elhalasztották a hétvégére tervezett tömeges oltást. "Miről nemzeti konzultál ez az ember? Nyitásról, amikor éppen zár?" - fogalmazott. 

Csárdi Antal, az LMP frakcióvezető-helyettese arról beszélt: a testület által meghallgatott beszámolókból az derült ki, hogy a kormány mind a járványkezelésben, mind a gazdasági területen "elégtelen osztályzatot kapott". Alkalmatlannak és felkészületlennek minősítette a kormányzatot.

Tordai  Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese olyan intézkedéseket szorgalmazott, amelyek "jövedelembiztonságot" eredményeznek szinte mindenki számára, a többi közt az önkormányzati segélyek forrásainak emelését vagy a kisnyugdíjasok járadékának növelését sürgette.

Iker Áron, a Momentum közpolitikai igazgatója szerint a kormány válságkezelése úgy írható le: későn és keveset.

Címlapfotó: MTI

Szólj hozzá!

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.

Egy fiatal halt meg egy Győr-Moson-Sopron vármegyei diszkóbalesetben

Buli után ittasan vezetett a sofőr, felborultak, de a társai nem hívtak megfelelő segítséget, tragédia lett a vége.