A szombathelyi városvezetés 4 helyszínen 17 új oltóponttal könnyítené meg a háziorvosok munkáját

ugytudjuk.hu 2021-03-04 17:01:00
Nemény András élőben számolt be a járványhelyzetről és a kormányzati intézkedésekről.

Dr. Nemény András, Szombathely polgármestere a Facebookon, élő videóban számolt be a járványhelyzetről és a kormányzati intézkedésekről.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A tájékoztató fontosabb részei:

  • 320 aktív fertőzött van Szombathelyen, 75 igazoltan pozitív koronavírusos személy van kórházban, az elmúlt napon két szombathelyi halt meg, sokan vannak lélegeztetőgépen.
  • Már nemcsak az idősebb korosztály a veszélyeztetett, hanem a 40-50 évesek is, sőt már a fiatalok közül is többen kimutatható tünetekkel kapják el a betegséget.
  • A következő napokban pénteken, hétfőn és kedden Pfizer-oltás lesz az állami oltóponton, a Markusovszky Kórházban és a Március 15. téren.
  • Elkezdődik a 60 év alatti krónikus betegek oltása is AstraZenecával, 1700 embert terveznek beoltani a megyében a napokban.
  • A háziorvosok most napi 15-20 embert tudnak oltani. A városvezetés ezért egy új protokollt dolgozott ki, saját oltópontokat hoznának létre. Egész pontosan 4 oltóhelyen 17 új oltópontot vezetnének be, ezzel könnyítenék meg a tömeges oltást. A minisztérium engedélyére várnak.
  • Javaslatuk szerint az önkormányzat 70 embert biztosítana diszpécserszolgálatba a kiértesítéshez, a háziorvosoktól kapott lista alapján tudnák informálni a lakosságot. Plusz 80 embert vonnának be a lebonyolításba, a polgármester tájékoztatása szerint a háziorvosok 90 százaléka támogatja a javaslatot, 10 százalékuk még nem nyilatkozott.
  • A kormányzati intézkedésekkel kapcsolatos kérdésekre addig nem tudnak válaszolni, amíg a rendelet pontos szövegét nem látják.
  • Ha tudnak szabad óvodai ügyeletet biztosítani, ezt mindenképpen meg fogják tenni. Az eddigi tájékoztatásban nem szerepel a bölcsődék bezárása, amennyiben bezárják azokat is, ott is biztosítanak ügyeletet.
  • Az általános iskolák bezárásával megszűnik a közétkeztetés, a gyerekek étkeztetése egy pillanatig nem lesz kérdéses, ahogy a szociális étkeztetés sem.
  • A postai szolgáltatásokban, a bevásárlásban és a gyógyszerkiváltásban most is tud segíteni az önkormányzat.
  • A mostani regisztráció alapján pedig nyolc hétig folyamatos lesz a tömeges oltás.

Szólj hozzá!

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.