Megjelent a dél-afrikai vírusmutáns Magyarországon

Székely Zoárd 2021-02-26 14:04:00
Szigorítani fogják az utazási korlátozásokat.

Az operatív törzs Orbán Viktor felkérésére megkezdte az utazási korlátozások szigorításának megtervezését – jelentette be Kiss Róbert alezredes a pénteki sajtótájékoztatón.

A miniszterelnök reggeli rádióinterjújában beszélt arról, hogy a harmadik hullám felfutása miatt újabb intézkedésekre lehet szükség.

Emelt szintű készültséget rendeltek el a magyar kórházakban

Orbán Viktor miniszterelnök a ma reggeli, szokásos rádióinterjújában arról beszélt, hogy a járványügyi, emelkedő adatok miatt emelt szintű készültséget rendeltek el a kórházakban. Orbán arról beszélt, hogy a következő két hétben fontos lesz, hogy mennyi ágy és mennyi lélegeztetőgép van a kórházakban. Jelen pillanatban 15 ezer 831 szabad ágy, és 2296 lélegeztetőgép van a rendszerben.

„A világ, Európa és Magyarország is roppant nehéz helyzetben van"

– mondta a sajtótájékoztatón Müller Cecília, kiemelve, hogy rendkívül dinamikusan nőnek a járványügyi adatok, köztük az új fertőzöttek száma.

Ennek oka az országos tiszti főorvos szerint jórészt az új variánsok megjelenése, amelyek fertőzőképessége sokkal nagyobb, mint a korábbi ismert koronavírusé, és minden adat ennek megfelelően kedvezőtlenül alakul.

Eddig egy főnél mutatták ki a dél-afrikai mutációt, a megfertőződött személy korábban egy olyan munkatársával érintkezett, aki Zambiában járt.

Ennek a variánsnak az egyik legfontosabb jellemzője, hogy ellenállóbb az antitestekkel szemben és nehezebb megküzdeni vele.

Arra a kérdésre, hogy fontolgatják-e a változtatást a védőoltások beadási stratégiájában, Müller Cecília igennel válaszolt, főleg, hogy az AstraZeneca esetében megjelentek ezzel kapcsolatban biztató hangvételű közlemények.

 

Fotó: MTI

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.