Már délután ötkor olyan részeg volt, hogy kocsival kivitte egy Zanati úti ház kerítését a szombathelyi sofőr

Farkas Bazsi 2021-02-23 18:30:03
Másfél év börtönt kapott nem jogerősen.

A Szombathelyi Járásbíróság egy rendbeli maradandó fogyatékosságot okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és egy rendbeli ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt ítélte el a büntetett előéletű vádlottat. A bíróság ezért halmazati büntetésül 1 év 6 hónap börtönben végrehajtandó szabadságvesztéssel, 4 év közúti járművezetéstől eltiltással sújtotta, továbbá 2 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.

A tényállás szerint a vádlott 2018. szeptember 3-án 17 óra körül közepes fokban ittasan egy személygépkocsival közlekedett Szombathelyen a Zanati úton a Szent Márton út irányába. A személygépkocsiban egy utasa volt. Haladása során többször indokolatlanul megállt a járművével, ezért a rendőrjárőr intézkedés alá kívánta vonni, azonban a vádlott személygépkocsijával egy Zanati úti ingatlan udvarába hajtott, ahol végül is intézkedtek vele szemben és vezetői engedélyét elvették.

Ezt követően a terhelt érvényes vezetői engedély nélkül 2018. szeptember 29-én délután negyed hét körül súlyos fokban ittasan közlekedett egy személygépkocsival Acsád felől Vasszilvágy irányába, utasa ugyanaz volt, mint szeptember 3-án. A vádlott haladása során letért a kavicsos útpadkára, elveszítette uralmát a gépjármű felett, így az az úttesten átsodródott a menetiránya szerinti bal oldalra, majd az út melletti mezőgazdasági területre csapódott, ahol a tengelye körül többször megpördülve nyerte el véghelyzetét. A baleset következtében az elöl jobb oldalon utazó sértett nyolc napon túl gyógyuló - 6 hónap tényleges gyógytartamú - súlyos testi sérüléseket szenvedett el, amelyek 12 %-os munkaképesség-csökkenésként maradandó fogyatékosságot eredményeztek. 

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője a jogorvoslati nyilatkozat bejelentésére három munkanapot tartottak fent.

Szólj hozzá!

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.