Nem csak a Városrendészet vezetőjeként kap pénzt az önkormányzattól Dézsi Csaba András sofőrje

Pintér Bence 2021-02-09 14:20:32
A Városrendészet vezetőjeként neki járó fizetésen felül havi bruttó 414 ezer forint díjazásban részesül Debreczeny Zsolt Károly, aki vezetéstechnikai oktatást tart az önkormányzatnál – igény szerint.

Januárban írtunk arról, hogy a Városrendészetet diploma hiányában nem az annak nevében gyakran nyilatkozó Miletics Mór szakmai igazgató, hanem Debreczeny Zsolt Károly vezet, aki amellett, hogy nyugalmazott rendőr, egyébkét Dézsi Csaba András polgármester sofőrje is. 

Meglepő: a győri Városrendészetet Dézsi Csaba András sofőrje irányítja

Tavaly decemberben megkezdte a munkát a győri Városrendészet, amely gyakorlatilag a közterületfelügyelet kicsit fenyegetőbb kinézetű, de többletjogkörökkel nem rendelkező verziója. A Városrendészet kapcsán általában a volt rendőr, Miletics Mór szokott nyilatkozni, aki valójában csak a szervezet „szakmai igazgatója". Ugyanis bár őt szánták a szervezet élére, ez azért nem jöhetett létre mert értesüléseink szerint a pozíció előfeltétele a diploma, amivel Miletics nem rendelkezik.

Akkor arról írtunk: a Városrendészet vezetőjeként a vonatkozó dokumentumok szerint minimum bruttó 348 ezer forintot keres. Nemrég viszont megjelentek az önkormányzat üvegzseb-oldalán a Munkaügyi Osztály decemberi szerződései, amelyből kiderül: Debreczeny Zsolt Károly nem csak a Városrendészet vezetőjeként kap javadalmazást adófizetői forintokból, hiszen külön szerződéssel

idén összesen bruttó 4,8 millió forintot keres majd, illetve tavaly szeptember és december között 1,2 millió forintot keresett. Ez havi bruttó 414, illetve tavaly 400 ezer forintot jelet pluszban.

A tavalyi adatokat itt lehet beszerezni.

És hogy mire szerződött a polgármester sofőrje, a Városrendészet vezetője ezért az összegért? Mutatjuk:

„Vezetéstechnikai oktatás a Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala gépjárművezetői dolgozó munkavállalói, valamint a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának költségvetési intézményeiben gépjárművezetői munkakörben dolgozó közalkalmazottai, illetve munkavállalói részére a felmerült igények alapján. Vezetéstechnikai oktatás a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának polgármestere, alpolgármesterei, valamint a polgármesteri biztosok részére a felmerült igények alapján. Biztonságtechnikai oktatás a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának költségvetési intézményeiben az intézményvezetők, illetve az intézményvezető-helyettesek részére a felmerült igények alapján. Biztonságtechnikai oktatás Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának polgármestere, alpolgármesterei, valamint a polgármesteri biztosok részére a felmerült igények alapján.”

A dokumentumból egyébként az is kiderül, hogy a polgármestert kommunikációs tanácsokkal Hajba Ferenc újságíró látja el, havonta bruttó 500 ezer, egész évben összesen bruttó hatmillió forintért.

Szólj hozzá!

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város.