Orbán Viktort már anyja is arra kéri, hogy csináljon valamit a korlátozásokkal 

Farkas Bazsi 2021-02-05 08:17:00
A kormány beveti a csodafegyvert: jön a nemzeti konzultáció.

Szokásos pénteki rádió interjúját adta Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán azzal kezdett, hogy 264 ezer 530 embert oltottak be eddig, és 92 ezren vannak, akik már a második oltás is megkapták. A miniszterelnök azt mondta, hogy fordulóponthoz érkeztünk, hiszen eddig a vírus vadászott ránk, most pedig ez már fordítva van.

275 ezer 764 olyan magyar van, aki védett, mivel átesett már a betegségen. Orbán szerint március elejére érünk oda meg fogja haladni az 1 millió főt a védettek száma, március 15-re pedig minden olyan 60 év feletti magyar állampolgárt be fognak oltani, aki regisztrált. Április elejére, megközelítjük a 2 millió beoltott magyart.

Az orosz vakcina jövő héten érkezhet meg az országba.

Orbán arról is beszélt, hogy a világban most csata van a vakcinagyártók között.  

Majd a miniszterelnök kitért arra, hogy már az anyja is azt kéri tőle, hogy tegyen valamit a korlátozások ellen. Ezzel azonban még várni kell. De, hogy pontosan megtudja a kormány, hogy mire van igény, online nemzeti konzultációt indítanak. Február végén két hétig lesz alkalma mindenkinek konzultálni. 

A gazdaságvédelmi akciótervben július elejére érnek el oda, hogy az agrár és vidékfejlesztési ágazatot is bedörrentsék.

Orbán a vendéglátósokhoz érve elmondta, hogy az ágazat szereplőinek igaza volt. Eddig tényleg késtek a kifizetések a bürokratikus ügyintézés miatt, ezen most változtatnak és utófinanszírozásból, előfinanszírozásba teszik át a vendéglátósokat. A kormányfő azt ígérte, hogy februárban mindent rendeznek. 

Továbbá arról is beszélt, hogy a vállalkozásoknak 10 millió forintos hitel adnak, amit 10 év alatt kell majd visszafizetni és lesz arra lehetőség, hogy az első 3 évben a hitelt felvevőknek még ne kelljen törleszteniük.

Arra a kérdésre, hogy a nem beoltottaknak kell-e korlátozásra számítani, Orbán egyelőre kitérő választ adott. 

Az elmúlt 10 évben 115 ezer gyerek született, amit Orbán rendkívüli eredménynek titulált. 

Egyre több jól és szépen nevelt családról kapunk kimutatásokat - összegzett a miniszterelnök, aki azt is mondta, hogy a gyerek az egy közjószág. 

Szólj hozzá!

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.