83 beteg hunyt el, 1048 új fertőzöttet találtak

Székely Zoárd 2021-02-03 09:04:08
Csütörtöktől kezdődik a legidősebbek beoltása.

1048 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 370 336 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 83 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 12 739 főre emelkedett - olvasható a kormányzati tájékoztató oldalon.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 272 284 fő, az aktív fertőzöttek száma 85 313 főre csökkent. 3697 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 269-en vannak lélegeztetőgépen. Eddig 247 270 fő kapott oltást, közülük 75 036 fő már a második oltását is megkapta.

Az oltási rendben az egészségügyi dolgozók az elsők, az ő kampányszerű oltásuk lezárult. 

Második körben az idősotthonok és a bentlakásos szociális intézmények oltását végezték el. Eddig összesen 82 ezer idős ember és szociális dolgozó kért és kapott oltást. Azok az idősek vagy szociális dolgozók, akik eddig nem éltek az oltás lehetőségével, de meggondolják magukat az intézmény vezetésénél kell jelezni e szándékukat.

Harmadik körben, február 4-én elkezdődik a védőoltásra regisztrált legidősebbek oltása. Őket a háziorvosok fogják értesíteni a regisztráció során megadott elérhetőségen, jellemzően telefonon. A beadható oltásokat nagyban korlátozza jelenleg a rendelkezésre álló vakcina, amely a vasárnap érkezett csökkentett Moderna-szállítmány még kevesebb a vártnál.

Vas megyében 11 692, Győr-Moson-Sopronban 20636, Budapesten 68737 fertőzöttről tudunk.

 

Szólj hozzá!

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.