Kezdetben fagypont alatti, aztán melegebb idő várható a jövő héten

Papp László Tamás 2021-01-31 16:34:06
A következő napokban a havas tájakon komolyabb mínuszok is lesznek, de aztán fokozatosan melegszik az idő február első hetében, néhol akár 15 fok körüli csúcsértékek is várhatók - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a Dunántúl nagy részén és az Északi-középhegységben általában több órára kisüt a nap, délkeleten, keleten inkább felhős idő lesz a jellemző. Kezdetben főként a Tiszántúlon több helyen számítani lehet hószállingózásra, havazásra, a délkeleti határvidéken havas eső, ónos eső is előfordulhat. Délután már ott sem valószínű számottevő csapadék. Estétől több helyen köd képződhet. A leghidegebb órákban általában mínusz 7 és 0 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de a havas, kevésbé felhős, szélvédett részeken akár mínusz 12 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben 0 és 5 fok közötti értékek várhatók – jelenti az MTI.    

Kedden hajnalban helyenként köd képződhet, máshol általában gyengén vagy közepesen felhős ég mellett többórás napsütés várható. Legfeljebb kevés helyen fordulhat elő csapadék, ott is csak jelentéktelen mennyiségű. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 6 és 0 fok között alakul, de a kevésbé felhős, havas részeken jóval hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet plusz 2 és 8 fok között várható   

Szerdán szórványos jelleggel - főleg az ország északi felében - valószínű eső, zápor, éjszaka az Északi-középhegységben gyenge ónos eső sem kizárt. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 3, a maximumhőmérséklet általában 7 és 13 fok között alakul, de az Északi-középhegységben hidegebb is lehet.  

Csütörtökön a több-kevesebb napsütés mellett főleg az ország északi felében alakulhat ki elszórt jelleggel kisebb eső, zápor. A szél megélénkül, többfelé meg is erősödik. A leghidegebb órákban 0 és plusz 8, napközben plusz 6 és 16 fok között alakul a hőmérséklet, északkeleten lesz a hűvösebb, nyugaton az enyhébb idő.

Pénteken elszórtan várható kisebb eső, futó zápor. A minimumok 0 és plusz 5, a maximumértékek jellemzően plusz 6 és 12 fok között alakulnak, de északkeleten hidegebb is lehet.   

Szombaton szórványosan valószínű eső, zápor, északkeleten havas eső, hó sem kizárt. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet többnyire plusz 5 és 12 fok között alakul.

Vasárnap szórványosan várható eső, zápor. Megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 0 és plusz 7 fok között lesz a hőmérséklet. Napközben plusz 4 és 14 fok között alakulnak a csúcsértékek, északkeleten lesz a hűvösebb, nyugaton az enyhébb idő - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.