Közel 6 millió forintért kelt el egy Bernie Sanderst ábrázoló horgolt baba

Fehér Buda 2021-01-28 20:10:08
Megéri üzletet csinálni a legfrissebb mémekből.

Bernie Sandersnek sikerült már néhányszor mémet faragnia magából, habár azt gyanítjuk, hogy az amerikai politikus sosem úgy csap bele a napjaiba, hogy estére az ő arcával lehet tele az internet. Sandersnek legutoljára Joe Biden beiktatásán sikerült nagyot robbantania, amikor az amúgy elegáns eseményen egy egyszerű kbátban és hatalmas kesztyűben ülte végig a ceremóniát. A pillanatból igen hamar legendás kép született, ami 2021 első igazi nagy mémjévé vált.

A mémnek azóta rengeteg feldolgozása született, de a legaranyosabb Tobey King kis horgolt babája lett, ami még szemüveget és egy aprócska arcmaszkot is kapott. Na meg szélfújta frizurát:

A Sanders baba azonnal hatalmas hírnévre tett szert az interneten, mindenki meg akarta venni a kis műtárgyat. A babából azonban csak egy készült, így Tobey aukcióra bocsájtotta a horgolt Bernie-t. A netezők pedig felzabálták Tobey alkotását, ami végül

20 ezer 300 dollárért, közel 6 millió forintért talált gazdára.

Tobey azt mondja, régebben is készített Bernie babát, így amikor meglátta, hogy a vermonti politikus arcképe ismét köröket fut a Twitteren, leporolta a régi terveket, egy kicsit módosított rajtuk, majd hét óra horgolás után készen is volt az aprócska bábú. 

A 46 éves nő végül az eBayen adott túl a babán, az érte kapott összeget viszont nem tartja meg magának, hanem a Meals on Wheels nevű szervezetnek ajánlotta fel, írja a Guardian. Nem véletlen a döntés, hiszen Bernie Sanders maga is pénzt gyűjt a beiktatáson készült fotóval, a politikus eddig 1,8 millió dollárt gyűjtött össze az éhezőkön segítő szervezet számára.

 

Szólj hozzá!

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.