Csaknem 2 milliárd forint támogatást kapott a Fidesz és NER-közeli világ a Szerencsejáték Zrt.-től

Székely Zoárd 2021-01-28 19:53:50
Épül a haza.

„8 milliárd forintot osztott szét az elmúlt öt évben az állami Szerencsejáték Zrt. leányvállalata, a Szerencsejáték Service a támogatásra ítélt cégeknek, a havonta közzétett lista összesítéséből kiderült, a pénz csaknem negyede, 1,9 milliárd forint Fidesz-közeli szervezetekhez, NER-üzletemberekhez köthető alapítványokhoz, illetve kormánykedvenc zenészekhez, művészekhez vándorolt"

- írja a HVG. A lap összesítése szerint többen közülük annyi pénzt kaptak, amivel a cég által a legbőkezűbben támogatott szereplők közé tartoznak (a top 10-be kerüléshez öt év alatt összesen 130 millió forintot, a top 20-ba tartozáshoz 65 millió forintot kellett begyűjteni).

A hetilapban közzétett gyűjtés szerint például:

  • az állami cég nemcsak a Rogán Cecíliához köthető Fitbalance-t támogatta, de Rogán Antal és köre tulajdonképpen külön kategóriát képvisel a támogatási halmazban, összesen majdnem 600 milliós támogatásban részesülve.
  • a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórum mögött álló közalapítvány 170 milliót kapott az elmúlt 5 évben
  • ahogy az Orbán Viktor – jó ideje tetszhalott állapotban lévő – polgári körei mögött álló Szövetség a Nemzetért Alapítvány számlájára is érkezett 160 millió forint.

Ezentúl jöjjön még néhány nagyobb támogatási összeg:

  • 79 millió: a külügyminiszter testvéréhez, Szijjártó Sarolta nevéhez köthető Truck Race Kft.
  • 48 millió: Mészáros Lőrinc borászati vállalkozásának
  • 30 millió: a Századvég Politikai Iskola alapítvány
  • 20 millió: a Garancsi István-féle Magyar Természetjáró Szövetség
  • 20 millió: a Hegedűs Zsuzsa-féle Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítvány
  • 20 millió: a Novák Katalin elnökölte Nők Magyarországért Klub

 

Fotó: MTI/Kovács Attila

Szólj hozzá!

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.