Kalózkiadványt jelentetett meg Szombathely korábbi polgármesterének sajtósa

Farkas Bazsi 2021-01-23 15:19:00
A Szombathely Infónak jelenleg se névhasználati engedélye, se NMHH-regisztrációja nincs. A kiadó azt mondja, mind a kettő folyamatban van.

Szombathely Infó néven új újság jelent meg a postaládákban. A kiadványban ugyan impresszum nincsen, ám mint megtudtuk a West Hungary Marketing Kft. adja ki. Az Opten adattárából kiderül, hogy a cég egészen tavaly december 30-ig Pannon Marketing és Média Kft. néven szerepelt a nyilvántartásban. Ez az a cég, ami a 2019-es önkormányzati választás kampányában a Fidesz helyi újságját, a Szombati Helyi Hírlapot is kiadta. Az újság főszerkesztőjét nemrég rágalmazás miatt ítélte el a bíróság.

Tulajdonosa és ügyvezetője pedig Kremser Anita, Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) sajtósának, Kremser Csabának a felesége. 

Kremser Csaba nemrég még a KESMA kötelékébe tartozó Szuperinfó nevű hirdetési újság lapigazgatója volt. Korábban úgy nyilatkozott, hogy az újságot azért hagyta ott, mert már korábban is abban állapodtak meg, hogy határozott ideig, 2020 decemberéig látja el ezt a feladatot. 

Fotó: Farkas Bazsi

Most lapot indított. 

Csakhogy az újságnak se impresszuma nincsen, és nincsen regisztrálva a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál sem, valamint a szombathelyi jegyzőtől jött válaszból kiderül, hogy nem kért és nem is kapott névhasználati engedélyt a Szombathely névre.

Kremser Csabát telefonon értük el, aki azt mondta, hogy megtették a szükséges bejelentést az NMHH-nál, az azonban időt vesz igénybe, hogy lapuk regisztrálva legyen. Hozzátette, hogy felvette a szombathelyi jegyzővel is a kapcsolatot a névhasznál ügyében, úgy tudja, hogy az engedélyezési folyamat is elkezdődött. Kérdésünkre, hogy miért nem volt impresszum a lapban azt mondta, hogy utólag, matricákkal jelölték meg, hogy ki a lap kiadója, ám valószínű, néhány példányról ez leesett. 

Azt is megkérdeztük, hogy az új lapba vitte-e át olyan hirdetőket, akik a Szuperinfóban reklámoztak. Kremser azt válaszolta, hogy úgy tudja egyetlen olyan reklámozó sincs, aki miattuk bontotta volna fel a Szuperinfóval a szerződését, szerinte egy ilyen régióban bőven elfér két reklámújság. 

Kremser fontosnak tartotta kiemelni, hogy politikai cikkeket nem terveznek a jövőben sem megjelentetni, az a céluk, hogy kínálat-kereslet egymásra találjon, így talán a gazdaság is kicsit felpörög a régióban.

Szólj hozzá!

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?