Müller Cecília: Nincs dublőröm, én kaptam az oltást

Székely Zoárd 2021-01-22 13:11:00
Borzasztó messze vagyunk a nyájimmunitástól.

Az operatív törzs pénteki tájékoztatóján kiderült, hogy már 20 ezernél többször intézkedtek a rendőrök szeptember óta maszkviselési szabályok megszegése miatt. A kijárási szabályokat már 28 ezernél többször szegték meg.

Müller Cecília ismét hangsúlyozta, hogy az egészségügyi dolgozók között is vannak még olyanok, akiket nem oltottak be. Arányokról azonban nem volt szó.

Eddig összesen 138 983 embert oltottak be Magyarországon, a második kört ötezernél valamivel többen kapták meg.

„Az óvintézkedéseket a már beoltottaknak is be kell tartaniuk"

– mondta az országos tisztifőorvos, azzal magyarázva ezt, hogy kevés embert oltottak be eddig.

„Ma még borzasztó messze vagyunk a nyájimmunitástól”  

– tette hozzá.

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

A szennyvízben mért víruskoncentrációban nincs változás, stagnálnak az adatok, azaz nem jön még a harmadik hullám Müller Cecília szerint. Ezt örömtelinek nevezte, mert más országokban már megfigyelhető ilyen folyamat.

„Nagyon örülök, hogy megkaphattam a vakcinát, nincs dublőröm, én voltam az, és megvan már az időpontom, amikor a második adagot megkapom"

– mondta Müller arra a kérdésre, hogy ő kapta-e meg a vakcinát vagy egy dublőre, az interneten ugyanis ez az álhír terjed.

A tisztifőorvos szerint „nagyon jó hír”, hogy veszünk orosz vakcinát, amit biztonságosnak és hatásosnak írt le. Angela Merkel nyilatkozatát is idézte, aki szintén támogatja a Szputnyik-V európai engedélyeztetését.

 

Címlapfotó: MTI

Szólj hozzá!

Repülő rajt helyett zuhanórepülés

2025 I. negyedévében a gazdaság teljesítménye stagnált a 2024. I. negyedévihez képest.

Felülvizsgálják a győri fizetős parkolórendszert

A lakók véleményét is kikérik ebben a kényes témában. 

Nem eladó a szombathelyi Szabadidőközpont

A megyei napilap szellőztette meg a hírt, hogy a SZOVA eladná a területet. Maga a polgármester cáfolta meg a híresztelést.

A jövőben tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak

Júniusban léphet éltbe az új szabályozás.

Kiégett egy önkormányzati lakás Győrben

Az első hírekkel ellentétben nem történt gázrobbanás.

Hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos

A maximális időtartamú üzletzárás mellé maximális mulasztási bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Virágos versenyt hirdettek Győrben

Május 1-től lehet nevezni.

Akkorát ferdített a valóságon a győri Fidesz, hogy a sánta kutya is beleremeg!

Az iskolák támogatása kapcsán sikerült alternatív módon értelmezni az igazmondást. 

Ismét intézményvezetőt vált a szombathelyi MMIK

Csercsics Rita lemondott a posztról.

Nehéz szülés volt, de végre újra nyit a Győrszentiváni Lakossági információs Iroda

Hosszú hónapok vitáját sikerült pozitívan lezárni, jövőbe mutató tanulságokkal.