Müller Cecília: Nem lehet lazítani a járványügyi szabályokon

Fehér Buda 2021-01-21 14:46:00
Az országos tisztifőorvos szerint fontos meggyorsítani a védőoltások beadását.

„Csak kevés hír érkezik a mellékhatásokról, ezek nem súlyosak, orvosi beavatkozást elvétve igényelnek"

- mondta Müller Cecília az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Az országos tisztifőorvos elimételte a reggel közölt adatokat: 1410 személynél mutatták ki a koronavírus jelenlétét az utóbbi 24 órában, 98 beteg életét vesztett. Arról tájékoztatott, hogy nem lehet lazítani a járványügyi szabályokon, ezek szükségesek, mert hatvan országban detektálták a brit variánst és emellett egyéb mutációk is megjelentek. Ez nem meglepetés, a koronavírus természete ismert volt, a kérdés az, hogy a mutációk ellen védenek-e az oltások. A brit változat esetében megmarad a szervezet védettsége.

Elmondása szerint eddig 134 554 fő kapott oltást, 4030 fő már a második oltását is megkapta. Fontos szempont a védőoltások beadásának gyorsítása, ezért jelentős előrelépés, hogy az OGYÉI engedélyezte az AstraZeneca és a Szputnyik vakcinák alkalmazását Magyarországon.

Hangsúlyozták, hogy a vészhelyzeti engedély hat hónapra szól, egyszer meghosszabbítható.

Még a mai napon kiküldik a háziorvosoknak szánt információs csomagot, melyben egy oktatófilm is lesz. A háziorvosok megkapják a jelentkezők listáját. Tudományos szempontból örömteli hírt is közölt Müller Cecília: sikerült Magyarországon kitenyészteni a brit mutánst, ez azért fontos, mert fejlesztik a magyar vakcinát is, ebben a folyamatban ez egy jelentős lépés.

Kiss Róbert alezredes, az ügyeleti központ vezetőhelyettese közölte: az elmúlt 24 órában 145 esetben kellett intézkedniük a  maszkviselési szabályok megszegése miatt. Közterületi maszkviselési hiányosság miatt 127 esetben intézkedtek, üzletekben 14 esetben volt gond a maszkviseléssel. Tömegközlekedési eszközön 4 emberrel szemben kellett intézkedni.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.