Kétszázan várták a vakcinát az egyik szombathelyi idősek otthonában, de az oltás indoklás nélkül elmaradt

Farkas Bazsi 2021-01-19 15:25:06
"A káosz és a kapkodás megy" - fogalmazott az eset kapcsán a DK alelnöke.

A kormány még arra is képtelen, hogy megfelelő számú koronavírus-elleni vakcinát juttasson el az idősotthonokba  - állítja a Demokratikus Koalíció főpolgármester-helyettese.

Gy. Németh Erzsébet keddi, online sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a fővárosi önkormányzat szombathelyi idősek otthonában közel kétszázan várták a vakcinát, de az oltás indoklás nélkül elmaradt.

A politikus szavai szerint a járvány kezdete óta mindenki tisztában van azzal, hogy milyen veszélyes a vírus az idősekre, "Orbánék aggodalma azonban kimerült a propagandaanyagokban". Hónapok lettek volna rá, hogy a kormány előkészítsen egy normális, áttekinthető oltási tervet, hogy felkészüljön arra, hogy legalább az idősotthonok lakói és dolgozói megkapják az oltást, de csak "a káosz és a kapkodás megy" - fogalmazott a DK alelnöke.

Belgiumban mindenki számára elérhető a hónapokra lebontott oltási terv, Szerbiában választani lehet a vakcinák között, Németországban és Olaszországban hónapokkal ezelőtt előkészítették a hivatalos oltópontokat - érvelt a politikus. Magyarországon azonban még azt sem tudják megszervezni, hogy elegendő oltóanyag jusson a legveszélyeztetettebbeknek - mondta. Müller Cecília országos tisztifőorvos pedig március óta "semmi mást nem csinál, mint egyfajta sajátos "Muppet Show" keretében előadja az intelmeit a hipós sonkáról, a nyunyókáról és az oltakozásról" - jelentette ki a főpolgármester-helyettes.

(MTI)
Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.