Börtönszállodát létesítene a börtön helyén a győri polgármester

Pintér Bence 2021-01-18 18:19:00
A fiatalokat vonzaná a városba a börtönben kialakított hotellel Dézsi Csaba András.

„Hat arapapagájom mellé nemrég még egy érkezett, mert az egyiknek a gazdája koronavírus-fertőzés következtében elhunyt” – mondta el egy piarista iskolaújságnak adott interjúban Dézsi Csaba András győri polgármester. Hogy kontextusba helyezzük: az orvos-polgármester amellett érvelt, hogy miért fontos, hogy mindenki beoltassa magát.

A polgármester szerint amíg az embereknek nincsen személyes érintettsége, amíg nem látják, hogy halottak vannak a környezetükben, a legtöbben nem veszik komolyan a járványt.

A lap arról is kérdezte a polgármestert, mit kell tudni Győrről. „Sokan annyit tudnak Győrről, hogy 4 karika. Az Audi gyárra gondolok. Ezen változtatni kell, meg kell ismertetnünk a győrieket is azzal, hogy mire kell büszkének lennünk” – mondta a polgármester, aki az interjúban egyébként az ünnepi év kapcsán kereszténységről, Győr történelméről, és a „nyitott városházáról” is beszélt.

„Olyan problémákat oldottunk meg egyik napról a másikra mára, amelyekre évtizedeken át senki sem figyelt” – mondta a polgármester.

Az interjú győriek számára legérdekesebb része aztán az utolsó kérdés alatt kezdődött el, ahol kiderült például, hogy a kulturális negyed egy szigeten lesz a Rába-gyár egykori területén, és egy „teljesen új Dunakorzó” kötné össze az egyetemmel – ez ugye az a kulturális negyed, ami miatt a polgármester lebontaná a belvárosi színházépületet, és amelyről látványtervet egyelőre a városházán kívül talán csak egy győri, Szijjártó Péter külügyminiszter láthatott.

A polgármester aztán beszélt még arról az ambíciózus tervről, hogy a Győrt kettéválasztó vasutat két kilométeren át le szeretnék vinni a föld alá, elővárosi vasutat, villamost építenének. És ez még mind semmi, ugyanis

a polgármester a győri börtönt elköltöztetné a belvárosból, és ott egy különleges börtönszállodát alakítana ki. „Klasszikus cellákban lennének kialakítva szobák, ez sok fiatal látogatót vonzana ide” – mondta a polgármester.

A teljes interjú itt olvasható.

Szólj hozzá!

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.