Orbán Viktor: SZJA mentességet kapnak a 25 év alattiak

Farkas Bazsi 2021-01-15 08:20:00
A miniszterelnök a Kossuth Rádióban már a vírus harmadik hullámáról beszélt. A kínai vakcina nélkül csupán az ősszel kaphatjuk vissza a régi életünket.

Ma reggel a szokásos reggeli interjúját adta a Kossuth Rádióban Orbán Viktor miniszterelnök. 

A politikus az oltással és a vakcina hiánnyal kezdte az ismertetőjét. Elmondta, hogy eddig 105 ezer 728 magyart oltottak be. A probléma most az, hogy bár lenne nagyobb oltó kapacitás, nincs elég vakcina. Nagy Britanniában a lakosság 4%-nál tartanak, az EU-ban a beoltottak száma alig éri el az 1%-ot. Szerinte rosszul döntöttek a Unió miniszterelnökei akkor, amikor arra jutottak, hogy csakis közösen szerezhetnek be vakcinát.

Magyarország ennek ellenére nekilátott tárgyalni az Oroszokkal és a Kínaiakkal, itt ugyanis bőven lenne oltóanyag. A miniszterelnök azt mondta, nincs mitől tartani, hiszen ezekben az országokban 10 milliósával oltották már be eddig is az állampolgárokat. 

Az Operatív Törzs szerint sincsen kockázata egyik szernek sem. Ahhoz azonban, hogy Magyarországon is használni lehessen, szükséges az egészségügyi hatóság jóváhagyása. 

Orbán a friss adatokat ismertve elmondta, hogy meghalt 111 beteg ma reggelre, 1513-an fertőződtek meg. A miniszterelnök már arról beszélt, hogy Nyugat-Európában már a 3. hullám rúgta be az ajtót. 

Magyarországon hamarosan végeznek az egészségügyi dolgozók beoltásával. Most jönnek a 60 év feletti krónikus betegek, illetve jönnének, ha lenne elég vakcina. 1 millió 756 ezer a 60 év feletti krónikus betegek száma. 
1 nap alatt 500 ezer embert tudnak beoltani a szakemberek, gyorsan védettséget kapna a lakosság ezen része - mondta Orbán. 

Arra a kérdésre, hogy mikor lehet vége a korlátozásoknak a kormányfő azt felelte, hogy ha marad a brüsszeli beszerzés akkor nyár végére, de leginkább őszre kaphatjuk vissza a régi életünket. Ha a kínai vakcina megérkezne az országba, akkor már a nyár előtt enyhítések jöhetnek. 

Orbán beszélte a gazdasági akciótervről is. 180 milliárd forint marad a vállalkozóknál a helyi iparűzési adó felezése miatt - mondta.  Az önkormányzati kritikákra reagálva Orbán azt mondta, hogy az önkormányzatoknak nem a saját intézményi érdekeiket kell szem előtt tartani, azt átstrukturálással meg kell oldani. 

Arra is kitért, hogy 3000 milliárd forintot vett el ideiglenesen a bankoktól a hitelmoratórium bevezetésével. Majd bejelentette:

Legkésőbb 2022 január 1-től bevezetik, hogy a 25 év alatti fiataloknak nem kell személyi jövedelemadót fizetni. Ezzel 130-150 milliárd forintot hagynak majd a fiatalok zsebében. 

Szólj hozzá!

600 diákot vezényeltek ki Sárváron, hogy meghallgassák Áder János előadását

A köztársasági elnök a fenntartható fejlődésről beszélt.

12 milliónyi csempész cigivel bukott meg egy román kisbusz sofőrje az M1-es autópályán

Zöldségek közé rejtették a szajrét, és Angliába vitték volna. 

Megkapja Bábolna az egymilliárd forintos állami kártérítést

A település területén elhantolt állati tetemekért cserébe fejlesztési pénz érkezik a kasszába.

Évezredes dogmát írna felül a DK: eltörölné a gyónási titkot pedofil ügyek esetén

A párt szerint a gyermekvédelem fontosabb, mint a vallási titoktartás. A javaslat kötelezné az egyházi személyeket, hogy feljelentést tegyenek kiskorúak elleni bűncselekmények esetén.

Krasznahorkai László kapta a 2025-ös irodalmi Nobel-díjat

Kertész Imre után ismét magyar írót díjazott a Svéd Akadémia. 

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban.