Péntektől kell regisztrálni az Ausztriába való beutazásnál, de nem mindenkinek

Pintér Bence 2021-01-14 14:39:00
Az ingázóknak nem, de az úgynevezett 24 órás ápolóknak és „Betreuerek“-nek regisztrálási kötelezettségük van.

Január 15-én új beutazási rendelet lép életbe Ausztriában. Ez egy előzetes regisztrációs rendszert ír elő minden beutazó személynek, akire a rendelet vonatkozik – írja az ORF magyar oldala. Ezt a www.oesterreich.gv.at oldalon lekérhető elektronikus rendszeren keresztül lehet megtenni.

A lap szerint Neudörfler Éva jogász egy nyomtatványt tett közzé a közösségi médiában, amelyet azoknak ajánl, hogy kinyomtatva vigyék magukkal, akik nem a munka miatt ingáznak. Ugyanis a minisztériumi jogértelmezés szerint mentesül a regisztrációs kötelezettség alól az, aki rendszeresen – legalább havonta egyszer – utazik a közeli családjához. Ennek felmutatása az esetleges eltérő jogalkalmazás esetén nyújthat segítséget.

A jogász tájékoztatása szerint azonban az úgynevezett 24 órás ápolóknak és „Betreuerek“-nek regisztrálási kötelezettségük van. Az új rendelet mellett nem változott a három napnál nem régebbi antigén vagy PCR teszt meglétének kötelezettsége sem a belépéshez. Vannak, akik naponta járnak át ápolni, felügyelni személyeket. Ahogy Neudörfler Éva fogalmazott, ők nem ingázók abban az értelemben, hogy teszt vagy karantén nélkül Ausztriába beléphetnek. Lehet átengedik őket, de bármikor kaphatnak karantént is és ha az ápolásukra bízott személyt megfertőzik, büntetőeljárás is indulhat ellenük.

A lap szerint továbbra is kivételt jelent a regisztráció alól több körülmény is:

  • a váratlan családi események, mint a szülés, temetés, stb.;
  • a fuvarozók beutazása (személy és teherszállítás);
  • állatok ellátása, mezőgazdasági/erdészeti halaszthatatlan munka;
  • járművek, légíjárművek leszállítása;
  • Az Osztrák Köztársaság érdekében utazók beutazása;
  • tranzitutasok átutazása;
  • a munka miatt, iskola miatt vagy a családi okokból ingázóknak;

Az elektronikus úton történő regisztrációra angol vagy német nyelven van lehetőség. Ezt követően kapnak egy visszaigazolást, amelyet akár elektronikus, akár nyomtatott formában a határátlépésnél be kell mutatni.

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.