Magyarországon is megjelent a koronavírus brit mutációja

Székely Zoárd 2021-01-13 12:50:00
Három beteg mintájában azonosították a vírusvariánst.

Az elmúlt napon három beteg mintájában azonosították a koronavírus brit variánsát – közölte Müller Cecília az operatív törzs szerdai tájékoztatóján. A tisztifőorvos szerint nyilvánvaló volt, hogy a tavaly év végén megjelent mutáció Magyarországot sem kerülheti el, hiszen sajnos már Európa-szerte találkozni lehet vele. 

„A mutánsról köztudott, hogy rendkívül gyors terjedésre képes, a megbetegítési képessége 50-60 százalékkal több, mint az új koronavírusnak, amit a kezdet-kezdetén azonosítottunk”

– tette hozzá.

Müller Cecília továbbította a vakcinagyártó cégek állítását, miszerint a már engedélyezett oltóanyagok az új, 50-70 százalékkal fertőzőbb mutációval szemben is hatékonyak.

Eddig összesen 86 929 főt oltottak be Magyarországon, egyelőre az egészségügyi dolgozók körében és a szociális intézményekben.

„Kedd estig gyakorlatilag eloltottuk az összes vakcinát, ami beérkezett az országba”

– mondta Müller, hozzátéve, hogy bár valamennyi rendelkezésre állt Pfizer-oltóanyagot felhasználták, tegnap érkezett 3600 fő beoltására elégséges Moderna-vakcina, amivel ha kisebb számban is, de folytatni tudják az oltást az idősotthonokban.

„Minden csoport védőoltását tervezzük, hiszen kizárólag a beérkező vakcinamennyiség szab határt az oltások számának”

– fogalmazott a tiszti főorvos.

Müller szerint a járványügyi adatok napok óta kedvező tendenciát mutatnak, ám a számok semmiféle lazításra nem adnak okot, hiszen az elmúlt napon is 95-en hunytak el. A járvány összes áldozata közül ugyanakkor csak három százaléknak nem volt valamilyen alapbetegsége.

Csákó Ibolya rendőralezredes arra hívta fel a figyelmet, hogy senki se dőljön be az internetes vakcinahirdetéseknek, mert azok biztosan hamis vakcinát kínálnak, még akkor is, ha ez azt ismert vakcinagyártók nevében teszik.

 

Fotó: MTI

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.