Lemondott, mégis marad: Orbán nem engedi távozni Palkovicsot?

Bazsó Bálint 2021-01-12 11:02:00
Az Innovációs és Technológiaiai Minisztériumot vezető miniszternek elege lett, hogy elveszik jogosítványait és leváltják államtitkárát, ezért a 444.hu információi szerint decemberben benyújtotta lemondását, amit a miniszterelnök nem fogadott el. A miniszterelnök sajtófőnöke szerint ez nem több mint "kacsa".

A 444 hosszú cikkében elemzi Palkovics László körül kialakít helyzetet: a portál két, a kormányzati viszonyokra rálátó forrás alapján azt írja, a folyamatos miniszterelnöki beavatkozás, amelynek részeként Palkovics több államtitkárát is leváltották - vezetett oda, hogy a miniszternek elege legyen. 

A korábbi években erős embernek számító Palkovics tárcájához stratégiai jelentőségű területek tartoztak, ám 2020 nyarától valami megváltozott: Ezt jelezte, hogy az ITM-ből a Miniszterelnökséghez került át az uniós források feletti felügyelet, ám az utolsó csepp vélhetően egyik legrégebbi barátja és bizalmasa, Fauszt Zoltán, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) egyik tagjának leváltása lehetett. 

A pompás hangulaton nyilván nem sokat segített, hogy január közepével leváltották Boros Anita építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért, valamint Kaderják Péter energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkárt is. 

Utóbbi kapcsán a portálnak nyilatkozó ITM-s forrás megjegyezte: „Aki nem politikai, hanem szakértői vonalon kerül egy kormányba, az előbb-utóbb ledarálódik és elfogy. Túl sok konfliktusa lesz egy idő után, és nincs politikai tőkéje, ami védelmet adna neki. Illetve a politikusoknál kevésbé tudja felmérni, hogy ki milyen erős, kivel mennyire lehet összeveszni.” 

A 444 szerint kérdés, ha komolyan gondolta is távozását, Palkovics vajon miért nem tart ki a döntés mellett. A NER belviszonyait ismerők szerint lehet olyan olvasata a dolognak, hogy a miniszter csak egy erős jelzést akart küldeni Orbánnak, és kifejezni, hogy nem ért egyet az iránnyal. 

Mint írják: a miniszterelnök ezidáig azért alkalmazta az innovációs minisztert, mert kíméletlen tárgyaló, aki nem hátrál meg a konfliktusok esetén sem, és képes ledominálni partnereit és ellenfeleit. Orbán most elérkezettnek látta az idejét annak, hogy megmutassa miniszterének, pontosan hol is van a helye a kormányzati hierarchiában.

Havasi Bertalan: Kacsa

A miniszterelnök sajtófőnöke az ATV.hu-nak nyilatkozva közölte:  Palkovics lemondásáról szóló hír „Ez kacsa”.  

Szólj hozzá!

Ismét elszabotálta a Fidesz, hogy legyen második alpolgármestere Győrnek

Pintér Bence kabinetfőnöke másodszori nekifutásra sem kapta meg a pozíciót.

Mesés bőrápolási lehetőségek tű nélküli kezelésekkel

Gondoltál már arra, hogy a szép és egészséges bőr elérése ma már egyszerűbben is kivitelezhető?

Június 13 és 16 között rendezik idén a Bloomsdayt Szombathelyen

Ez évben is bővül Közép-Európa legnagyobb szabadtéri kortárs kiállítása.

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.