Bombával megpakolt teherautót találtak a Capitolium közelében

Nagy Donát 2021-01-09 15:08:00
Tizenegy pokolgéptől és rengeteg kézifegyvertől roskadt az a teherautó, amit az amerikai rendőrök találtak a Trump-hergelte behatolás környékén.

A teherautót egy alabamai férfi hagyta a törvényhozás közelében lévő egyik utcában - írja a HVG. A hír eredetileg a CNN-en jelent meg azokra az iratokra hivatkozva, amelyekben megindokolják, miért emeltek vádat több személy ellen is az immáron öt halálos áldozatot követelő zavargásokban való részvétel miatt.

A cikk szerint a házilag készült, Molotov-koktélra hasonlító robbanószerkezetek hatalmas fáklyaként lángoltak volna, ha beindítják őket.

A hírek szerint egy másik Trump-párti férfi ellen pedig azért emeltek vádat, mert

miközben egy puska és több száz töltény volt nála, azt üzente ismerőseinek, hogy le akarja lőni, vagy halálra akarja gázolni Nancy Pelosit, a képviselőház demokratapárti elnökét.

Négy halálos áldozata van a Trump-tüntetők ostromának

Ahogy mi is beszámoltunk róla, szerdán Donald Trump elnök hívei megrohamozták az Egyesült Államok törvényhozásának épületét, a Capitoliumot, miközben odabenn az elektori szavazatok hivatalos megszámlálása zajlott. Történelmi pillanatnak lehetünk szemtanúi: Donald Trump-párti tüntetők magyar idő szerint negyed kilenckor összecsaptak a rendőrökkel és betörtek a washingtoni Capitoliumba, az amerikai törvényhozás épületébe.

Mint azt korábban megírtuk, több halálos áldozata is van a Trump-hívők ostromának az Egyesült Államokban.

Négy halálos áldozata van a Trump-tüntetők ostromának

Ahogy mi is beszámoltunk róla, szerdán Donald Trump elnök hívei megrohamozták az Egyesült Államok törvényhozásának épületét, a Capitoliumot, miközben odabenn az elektori szavazatok hivatalos megszámlálása zajlott. Történelmi pillanatnak lehetünk szemtanúi: Donald Trump-párti tüntetők magyar idő szerint negyed kilenckor összecsaptak a rendőrökkel és betörtek a washingtoni Capitoliumba, az amerikai törvényhozás épületébe.

Szólj hozzá!

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?

Hamis Labubu szállítmányra csaptak le a NAV-osok

A fináncok több mint 43 ezer darab hamis játékfigurát és kiegészítőt találtak a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Magyar Péter: Orbán háromszor buktatta le magát Hont András propagandistánál. Mennie kell. Menni fog.

A TISZA szerint nyilvánvalóvá vált, hogy milyen közpénzpazarlás folyik.

Győr lesz a házigazdája az 53. Országos Elsősegélynyújtó Versenynek

Elsősegély élesben a városban, szeptember 20-án. 

Hogyan lehet még energiatakarékosabb az otthonunk?

Napjainkban a fenntarthatóság a legfontosabb szempontok közé tartozik.

A Pelikán Hotel éttermébe költözne a Pannónia 

De a Pannónia Ház sem maradna üresen. Az egyelőre tervek szintjén létező elképzelésről az üzemeltető egyelőre nem nyilatkozott.

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.